Nostiprinoties ASV dolāram, zelta cenas samazinās

Treideri.lv | 4. oktobris 2016 07:41
Nostiprinoties ASV dolāram, zelta cenas samazinās

Pirmdien, 3. oktobrī, zelta cenas samazinājās spēcīgāka ASV dolāra ietekmē, ziņo portāls Latgold.

Ņujorkas preču biržas (New York Mercantile Exchange, NYMEX) COMEX nodaļas regulārajā tirdzniecības sesijā visaktīvāk tika tirgoti zelta decembra fjūčeri, kuru cena samazinājās par 0.3% līdz 1312,70 USD/oz.

Dolāra indekss WSJ pirmdien pieauga par 0.2% līdz 86.52. Parasti ASV dolāra nostiprināšanās izejvielu cenas, kuras tiek izteiktas dolāros, padara mazāk pievilcīgas citu valūtu īpašniekiem.

Pēdējās dienās zelts tirgojas diapazonā, jo investori mēģina novērtēt iespējamo procentu likmju paaugstināšanu ASV decembrī. Nākamais signāls, kurš ļaus saprast šādu iespējamību, tiks saņemts piektdien, kad publiskos septembra darbavietu skaitu ārpus lauksaimniecības sektora. Darbavietu skaits ir viens no galvenajiem ekonomikas rādītājiem un var ietekmēt lēmumu par iespējamo procentu likmju paaugstināšanu.

Investori nav pārliecināti, ka FRS šogad paaugstinās procentu likmes, tomēr “ir daudzi citi faktori, kas rada spiedienu uz zelta cenām”, norāda Pīters Hāgs no Kitco Metals.

FRS procentu likmju fjūčeru analīze rāda, ka investori un treideri vērtē iespējamību, ka procentu likmes tiks paaugstinātas decembrī, ar 61.2%. Nesen šāda iespējamība tika vērtēta ar 61.6%, liecina CME Group. Procentu likmju paaugstināšana ir negatīvs faktors zelta cenām, kuram šādos apstākļos grūtāk konkurēt ar ieņēmumus nesošiem aktīviem.

Spiedienu uz zelta cenām rada arī bažas ar lielākās Vācijas bankas Deutche Bank stāvokli, kā arī neskaidrības ap ASV prezidenta vēlēšanām.

Pagājušajā nedēļā zelta pieplūdums biržas tirdzniecības sistēmā sasniedza 111 mlj. tonnas, sasniedzot augstāko līmeni četru nedēļu laikā un pārsniedzot gada vidējo rādītāju, norādīja Nitešs Šahs no Londonas ETF Securities.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv