Noskaņojums tirgos uzlabojas, jena pietuvojas gada minimumiem

Treideri.lv | 15. aprīlis 2019 09:11
Noskaņojums tirgos uzlabojas, jena pietuvojas gada minimumiem

Jena tirgojas netālu no gada minimuma, jo investori saskatījuši Ķīnas ekonomikas stabilizācijas pazīmes un reaģējuši uz pozitīvo ASV korporatīvās peļņas datu publikāciju sezonas sākumu.

USDJPY valūtu pāra kurss pirmdienas 15. aprīļa Āzijas sesijā notestējis 112.10 maksimumu, pēc kā atkāpies līdz 111.93. Cits patvēruma aktīvs – Šveices franks – kļuvis vājāks attiecībā pret eiro.

Piektdien publicētie Ķīnas dati atspoguļoja strauju eksporta pieaugumu, turklāt martā publicēto būtiski pārspējis banku izsniegto jauno kredītu apjomu pieauguma rādītājs. Imports gan joprojām ir vājš, taču kopumā statistika nostiprinājusi investoru viedokli par to, ka Ķīnas ekonomikas palēnināšanās, iespējams, jau sasniegusi savu kritisko punktu.

Pagaidām vēl saglabājas nenoteiktība, kas saistīta ar Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības, kā arī ar ASV un Ķīnas pārrunām, taču tirgus piepilda cerības, tāpēc pozitīva reakcija vērojama jau tagad.

ASV akciju tirgus piektdien uzrādīja labu izaugsmi. Tas pateicoties JPMorgan spēcīgai atskaitei par ienākumiem un Walt Disney Co akciju vērtības pieaugumam par 11.5% pēc ziņām par kompānijas straumēšanas pakalpojumiem. Rezultātā S&P 500 indekss sasniedza pēdējo 6 mēnešu maksimumu. Tas pirmdien Āzijas tirgos veidoja pamatu pozitīvai notikumu attīstībai.

Tikmēr dolāra kāpums ir ierobežots, norāda Forex valūtu tirgus eksperti. MUFG Bank galvenais analītiķis Minori Učida uzsver, ka spekulanti šobrīd jau tur lielu apjomu garo pozīciju ASV valūtā. Piemēram, pret jenu kopējā tīrā spekulantu ASV dolāra garā pozīcija atrodas 3 mēnešu augstākajā līmenī, liecina ASV Nākotnes līgumu tirdzniecības komisijas dati.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv