Noskaņojums Eiropā turpina pasliktināties

Treideri.lv | 29. aprīlis 2015 13:00
Noskaņojums Eiropā turpina pasliktināties

Eirozona saņem vitamīnu injekcijas no Eiropas Centrālās Bankas ikmēneša likviditātes iepludināšanas veidā 60 miljardu eiro apmērā, taču uzņēmējdarbība nekādus uzlabojumus nejūt.

Spriežot pēc šodien publicētajiem Eirokomisijas datiem, ekonomisko noskaņojumu indikators – salīdzinoši stabils optimisma vai pesimisma rādītājs – no marta 103.9 aprīlī negaidīti nokritis līdz 103.7. Ekonomisti gaidīja, ka rādītājs paliks nemainīgs.

Pārrunas par Grieķijas parādiem ievelkas, pastiprinot spriedzi reģionā. Bez tam, valūtu savienības vadošās ekonomikas, piemēram, Francija, nespēj attīstīt pārliecinošu augošu dinamiku. Pēc Eirokomisijas datiem, noskaņojums Francijā un Vācijā atskaites mēnesī krities, savukārt pesimisms Eirozonas celtniecības un patēriņa segmentos kompensēja salīdzinoši optimistisko pakalpojumu sektora kompāniju noskaņojumu.

Galīgais patērētāju uzticības indeksa rādītājs aprīlī iznācis -4.6 punktu līmenī (nemainīgs salīdzinot ar provizorisko vērtējumu), fiksējot būtisku pasliktinājumu salīdzinot ar -3.7 marta rādītāju. Tas nozīmē, ka Eirozonas patērētāji joprojām ir saspringti un bažīgi, neskatoties uz ECB centieniem stimulēt reģiona ekonomiku.

 

Avots: ProFinance.ru


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv