Nosaki savu Finanšu IQ

Treideri | 3. jūlijs 2012 11:47
Nosaki savu Finanšu IQ

Lai veicinātu sabiedrības interesi un izglītotu to finanšu jautājumos, Nordea banka ir izveidojusi zināšanu pārbaudes testu jeb Finanšu IQ. Atbildot uz 48 jautājumiem par personisko finanšu plānošanu, kredītiem, uzkrājumiem un noguldījumiem, ikviens var noteikt savu zināšanu līmeni. Pētījumu kompānijas SKDS veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja liecina, ka, diemžēl, Latvijas sabiedrības zināšanas finanšu jomā ir viduvējas jeb 173 no 300 iespējamiem punktiem. Nordea finanšu izglītības programmas mērķis – turpmāko piecu gadu laikā celt Latvijas sabiedrības Finanšu IQ no līdzšinējiem 173 punktiem līdz vismaz 220 punktiem.

Nordea banka līdz 19. jūlijam aicina pārbaudīt savu Finanšu IQ. Tie, kuriem rezultāts būs augstāks par 220 punktiem un, kuri ar to dalījušies sociālajos portālos Twitter, Facebook vai draugiem.lv, katru darba dienu varēs laimēt divu dienu biļeti uz Positivus festivālu. Lai savu zināšanu līmeni celtu, līdz ar Finanšu IQ testu ir pieejama arī Finanšu zināšanu rokasgrāmata.

Testu var aizpildīt Nordea mājas lapā pēc sekojošas adreses: www.nordea.lv/finansuIQ

nezinu, Treideri.lv: Ļāvos kārdinājumam un arī pamēģināju izpildīt šo testu. Kopā ieguvu 284 punktus, pieļāvu 3 kļūdas. Viena kļūda bija jautājumā par to, kā pareizi “apsaukājams” aizdevums studentiem. Otra kļūda bija jautājumā par pensiju līmeņiem. Un trešo kļūdu pieļāvu attiecībā uz to, kā pareizi sauc periodu, kad banka ļauj kredītņēmējam atlikt pamatsummas atmaksu.

nordea finansu iq

 

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv