‘Nordea’ piešķir 37,5 miljonu eiro kredītu ‘Latvijas dzelzceļam’

Treideri.lv | 2. jūlijs 2013 12:58
‘Nordea’ piešķir 37,5 miljonu eiro kredītu ‘Latvijas dzelzceļam’

Lai atbalstītu VAS “Latvijas dzelzceļš” ilgtermiņa attīstības mērķus, “Nordea bankas” Latvijas filiāle uzņēmumam piešķīrusi aizdevumu 37,5 miljonu eiro (27 miljoni latu) apmērā, portālu “Delfi” informēja bankā.

Finansējums ļaus uzņēmumam īstenot šī gada investīciju programmu, kas ietver līdzfinansējumu ES Kohēzijas fonda projektiem, piemēram, otra sliežu ceļa būvniecībai posmā Skrīveri-Krustpils, kā arī sliežu ceļu uzturēšanas un remonta darbiem.

”Latvijas dzelzceļš ir lielākais darba devējs valstī un līderis Baltijas valstīs dzelzceļa pārvadājumu tirgū. Nesenajos krīzes gados mūsu uzņēmums bija viens no nedaudzajiem, kas ievērojami palīdzēja Latvijai pārvarēt grūtības, nodrošinot stabilu pakalpojumu eksportu. Raugoties nākotnē, Latvijas dzelzceļš ir lielu izaicinājumu priekšā – lai spētu saglabāt un attīstīt savas pozīcijas nākotnē, šodien nepieciešamas ievērojamas investīcijas, kas ļaus palielināt mūsu caurlaides spēju un nodrošināt ātrāku un drošāku kravu apriti,” skaidro “Latvijas dzelzceļš” prezidents Uģis Magonis.

Savukārt “Nordea bankas” vadītājs Latvijā Jānis Buks norāda, ka “Latvijas dzelzceļš ir viens no lielākajiem transporta nozares uzņēmumiem Baltijas valstīs un ir bankas ilgtermiņa partneris.

“Līdz ar jauno finansējumu kopējais Nordea apstiprinātais aizdevumu apjoms Latvijas dzelzceļa uzņēmumu grupai pārsniedz 100 miljonus eiro. Stabila un ilgtermiņā orientēta sadarbība ir mūsu prioritāte. Esmu gandarīts, ka arī šīs sadarbības ietvaros varam piedalīties uzņēmuma vīzijas – kļūt par progresīvu, drošu un efektīvu dzelzceļa uzņēmumu – realizācijā,” sacīja Buks.

Jau ziņots, ka “Latvijas dzelzceļa” koncernam 2012.gadā izdevās sasniegt pārvadājumu apjoma rekordu, pārvadājot 60,5 miljonus tonnu kravas, un arī rekordlielu peļņu – koncerns nopelnīja 25,7 miljonus latu, kas ir par 35,2% jeb 6,7 miljoniem latu vairāk nekā gadu iepriekš.

LDz auditētais gada pārskats liecina, ka līdz ar peļņas un apgrozījuma pieaugumu par 4,8% auguši arī koncerna konsolidētie ieņēmumi, kas pērn sasniedza 334 miljonus latu, kā arī LDz pašu kapitāla rentabilitāte pieaugusi līdz 11,8%.

Latvijas budžeta nodokļos LDz 2012.gadā iemaksāja 82,7 miljonus latu, no kuriem 38,4 miljoni latu tika iemaksāti kā sociālais nodoklis.

Avots: Delfi.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv