Nordea bankas tirgus apskats

Treideri | 24. marts 2010 23:20

nordea bankaLatvijas finanšu tirgū toni joprojām nosaka lielais latu daudzums komercbanku kontos. Vakar komercbanku kontos LB glabājās 519.7 miljoni latu, bet LB depozītos bija izvietoti 762.8 miljoni. Izmaiņas lata procentu likmju tabulās šodien ir nelielas. Eiro cena Latvijā turas netālu no svārstību koridora griestiem. Pasaulē eiro vērtība šorīt nokļuva zem 1.34 dolāru atzīmes. Tik zema eiro cena nav redzēta veselus 10 mēnešus. Dienas otrā pusē eiro vērtība svārstījās pa vidu starp 1.33 un 1.34 dolāru atzīmēm. Pēdējo grūdienu mugurā eiro saņēma no Fitch Ratings, kura pazemināja Portugāles kredītreitingu no AA uz AA- ar negatīvu nākotnes novērtējumu. Šodien publicētie labie Vācijas IFO indeksi neko uz labo pusi pavērst attiecībā uz eiro nespēja. Indekss pašreizējai situācijai 94.4 (no 89.8), biznesa vides indekss 98.1 (no 95.2), bet nākotnes izredžu indekss pakāpies līdz 101.9 (no 100.9). Visi indeksi krietni augstākos līmeņos nekā vidēji tika gaidīts.

Eiro zonas problēmas dolāra cenu šodien pacēla līdz 53 santīmu līmenim. ASV šodien publicēja ilglietošanas preču februāra pasūtījumu datus. Pasūtījumu apjoms mēneša laikā pieaudzis par 0.5% (mazāk nekā gaidīts), bet no 2.6% uz 3.9% koriģēti iepriekšējā mēneša dati. Kopējā bilance salīdzinoši laba un atbalsta dolāru.

Mārciņa šodien atkal pakāpās virs 79 santīmu atzīmes. Šoreiz eiro problēmas tomēr nepalika ignorētas un tas palīdzēja mārciņai pret eiro sasniegt nedaudz augstāku cenu. 14:30 Parlamentā tiek prezentēts valdības budžeta projekts. Uzmanība tiks pievērsta izdevumu samazināšanas pasākumiem. Tomēr pirms gaidāmajām vēlēšanām (maijs?) diez vai budžetā būs pārāk daudz vēlētājiem nepatīkamu lēmumu. Rīt publicēs britu februāra mazumtirdzniecības datus.

Eiro cena Zviedrijā atkāpusies zem 9.7 kronu atzīmes, kas kronai Latvijā ļāvis atgriezties pie 7.30 santīmu līmeņa. Papildus eiro vispārējam vājumam, kronu atbalstīja arī šodien publicētais patērētāju noskaņojuma indekss, kurš martā pakāpies uz augšu un sasniedzis 15.5 punktu atzīmi (februārī bija 13.0 un martam prognozēti tika 13.9 punkti). Tomēr eiro vājums nav laba ziņa Zviedrijas eksportētajiem uz eiro zonu, cerams, ka lētā eiro negatīvais efekts būs ierobežots. Ar pašmāju patēriņa uzlabošanos ekonomikas izaugsmei vien nepietiks.

Šveices frankam šodien otrā rekordu diena. Pirmo reizi kopš eiro ieviešanas 1999. gadā tā vērtība frankos sasniegusi 1.4233 franku atzīmi. Latvijā franka cenas jaunais rekords ir nedaudz virs 49.7 santīmu atzīmes. Tā turpinot arī 50 santīmu atzīme nebūs ilgi jāgaida. Tomēr tirgus dalībnieki pagaidām nesteidzas joņot vienā virzienā bez apstājas, jo tirgū saglabājas bažas par to, ka Šveices CB nestāvēs malā, ja franka vērtība tupinās pieaugt. Dienas otrajā pusē eiro cena bija atgriezusies tuvāk pie 1.43 franku līmeņa.

 

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv