Nordea bankas tirgus apskats

Treideri | 23. marts 2010 21:53

nordea bankaŠī nedēļa sākusies ļoti mierīgi. Komercbanku kontos LB nedēļas nogalē glabājās 552.1 miljons latu, bet LB depozītos bija izvietoti 745.2 miljoni. Lata procentu likmju līmenis turpina pazemināties (visu termiņu Rigibor likmes ir zem 4% atzīmes). Eiro cena Latvijā aptuveni 0.15 santīma attālumā no svārstību koridora griestiem, bet tuvojoties ceturkšņa beigām eiro varētu arī sasniegt LB intervences atzīmi (tā rāda iepriekšējo ceturkšņu pieredze un Latvijas ekonomikas tendences). Pasaulē eiro cena turpina slīdēt zemākos līmeņos. Grieķijas problēmas eiro cenu šodien noveda zem 1.35 dolāru atzīmes.

Grieķijas problēmu izraisītais eiro vājums ļāvis dolāram atgriezties un nostiprināties virs 52 santīmu atzīmes. Pagaidām dolāru nenomoka sliktas ziņas, tādēļ nav pamata gaidīt tā vērtības pazemināšanos. Uzmanība jāpievērš 25. un 26. martā gaidāmajai ES vadītāju sanāksmei. Pozitīvas ziņas par Grieķiju var likt dolāram zaudēt daļu pēdējo dienu ieguvumu. Ceturtdien, kā parasti, ASV iknedēļas darba tirgus dati. Jaunu darba vietu radīšana ir viena no gaidītākajām ASV ekonomikas atveseļošanās komponentēm.

Pagājušajā nedēļā saņemtie triecieni nav ļāvuši mārciņai atgriezties virs 79 santīmu līmeņa. Tas neizdodas, pat neskatoties uz Grieķijas negatīvo ietekmi uz eiro. Šo trešdien uzmanība tiks pievērsta britu budžetam. Uzsvars budžetā būšot likts uz ekonomikas izaugsmes veicināšanu un izdevumu samazināšanu. Pirms vēlēšanām varētu būt kārdinājums budžetā ielikt ko vēlētājiem pievilcīgu, bet, cerams, ka briti no tā izvairīsies – bažas par budžeta deficīta finansēšanu ir viens no mārciņas vājuma iemesliem.

Eiro Zviedrijā atguvis daļu zaudējumu un šodien eiro cena pakāpusies līdz 9.75 kronu līmenim. Tas kronas vērtībai licis atkāpties līdz 7.25 santīmu atzīmei.

Iztrūkstot Šveices CB draudiem, franka vērtība turpina sasniegt jaunas virsotnes. Eiro cena šodien sasniedza 1 .4325 franku atzīmi, kas frankam Latvijā ļāva pietuvoties 49.5 santīmu līmenim. Kopš eiro ieviešanas zemākā vērtība frankos tika sasniegta 2008. gada oktobrī, kad eiro atzīmējās zem 1 .43 franku līmeņa. Šobrīd eiro cena nav tālu no jauna rekorda sasniegšanas, tādēļ tirgus dalībnieki uzmanīgi skatās, kā uz to reaģēs Šveices CB. Nosaka franka cenu tirgus dalībnieki vai nē, dārgs franks kavē ekonomikas izaugsmi un apbēdina Šveices ražotājus.

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv