Nordea bankai būt par zviedru kompāniju izmaksā pārāk dārgi

Treideri.lv | 8. oktobris 2016 17:52
Nordea bankai būt par zviedru kompāniju izmaksā pārāk dārgi

Skandināvijas lielākā banka meklē izeju – vai nu no Zviedrijas, vai regulācijas un nodokļiem, kuri to neapmierina.

Nordea Bank AB vadītājs Bjorns Valross (Bjoern Wahlroos), kurš pagājušajā gadā atklāja, ka varētu noteiktas bankas daļas pārcelt ārpus valsts, meklē iespējas apvienoties ar  ABN Amro Group NV tā, lai tas ļautu bankai pārcelties uz Nīderlandi. Taču, kā ceturtdien norādījis par sarunu gaitu informēts avots, Nīderlandes valdība, kurai pieder gandrīz 80% no ABN Amro, nav ieinteresēta.

Valross piedāvājis akciju apmaiņu, kuras struktūra, iespējams, ļautu Ziemeļu reģiona lielākajai bankai izvairīties no Zviedrijas kapitāla noteikumiem, kas pazīstami kā vieni no striktākajiem pasaulē. Šī ziņa nāca klajā pēc Zviedrijas valdības paziņojuma, ka tā neatkāpsies no plāna ieviest jaunu finanšu nodokli. Zviedrijas baņķieri apgalvo, ka šī ideja apdraud 16 000 darba vietu finanšu jomā un Valross ir viens no redzamākajiem oponentiem šim nodoklim.

Nordea, ABN Amro, kā arī Nīderlandes un Zviedrijas valdības – visi kā viens atteikušies no komentāriem. 

Tas ir vēstījums regulatoriem, ka apstākļi kļūst pārāk apgrūtinoši. Kādā brīdī tas daudziem uzņēmumiem var kļūt nepanesami un likt tām apsvērt citas bāzēšanās vietas”,

– norāda Keefe, Bruyette & Woods analītiķis Londonā Karls Moriss (Karl Morris).

Nordea pēdējā ceturkšņa rādītāji liecina, ka banka neizpilda regulatora jaunās prasības, kuras ir kļuvušas striktākas. Banka augustā kļuva par pirmo reģionā, kas pārdevusi daļu riska aktīvu savā portfelī.

Banku apvienošanās piedāvājumu galvenokārt motivēja Zviedrijas regulatora darbība, tādējādi liekot Nordea meklēt iespējas pārcelties no Zviedrijas regulācijas uz ECB regulāciju.

Moriss no KBW uzskata, ka Nordea ideja izmantot ABN Amro, lai izvairītos no stingrākiem kapitāla noteikumiem ir diezgan apšaubāma. Par cik Zviedrijas regulators noteikti uzstās, lai visām tā jurisdikcijā strādājošajām kompānijām spēles noteikumi būtu vienādi.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv