Nomācošie dati un tirdzniecības kari pastiprina bažas par pasaules ekonomiku

Treideri.lv | 4. oktobris 2019 19:13
Nomācošie dati un tirdzniecības kari pastiprina bažas par pasaules ekonomiku

Treideru satraukums, kas nepārtrauktās spriedzes dēļ pārvēršas panikā, izraisījis strauju pieaugumu obligāciju tirgū.

Vakardienas vājā makrostatistika atkal viesusi tirgū bailes, kas savukārt izprovocēja strauju pieaugumu valsts obligāciju segmentā un turpmākas FRS likmes pazemināšanas prognozes.

Tirdzniecības konfrontācijas saasināšanās starp ASV un Ķīnu negatīvi ietekmē pasaules ekonomikas un finanšu tirgu stāvokli, liekot centrālajām bankām mainīt kursu politikas mīkstināšanas virzienā, lai tādējādi mazinātu triecienu ekonomikai.

Aplūkojot vājos datus no Amerikas Savienotajām Valstīm, Lielbritānijas un Eirozonas, investori sāk domāt, ka centrālās bankas netiks galā ar Trampa tirdzniecības karu sekām.

Patēriņš un apkalpojošā sfēra, kas ir pamatā lielākajai daļai attīstīto ekonomiku, ilgu laiku ir saglabājušies stabili, neskatoties uz lejupslīdi rūpniecības nozarē, taču vakardienas rādītāji liecina, ka tirdzniecības karu sekas var būt daudz dziļākas.

Uzņēmējdarbības aktivitātes indekss ASV, Lielbritānijas un Vācijas pakalpojumu nozarē neatbilda ekonomistu cerībām, un pēdējos divos gadījumos rādītāji noslīdējuši samazinājuma zonā. Gluskin Sheff galvenais ekonomists Deivids Rozenbergs šo fenomenu dēvē par “apjomīgu efekta izplatību”.

Neizpildījās to cilvēku cerības, kuri cerēja, ka recesija rūpniecības nozarē neskars pakalpojumu sfēru”,

– situāciju komentē eksperts.

Pieaugošās bažas par iespējamo globālo recesiju nākamajā gadā – un papildu stimulēšanas izredzes – daudzus investorus ir mudinājušas uz salīdzinoši drošām, augsti novērtētām valsts obligācijām.

Pēc šo datu publicēšanas akciju cenas visā pasaulē kritās, turklāt S&P 500 nokrītot par vairāk nekā 1%, pēc tam gan atgūstot zaudējumus un pat nonākot plusos. Dienu iepriekš tirgos notika agresīva izpārdošana. Nedēļas laikā pasaules indekss FTSE zaudējis vairāk nekā 2%.

Signāli no obligāciju tirgus

Obligāciju ienesīgums atgriezās rekordzemā līmenī. 10 gadu valsts kases ienesīgums kritās par 6,5 bāzes punktiem, sasniedzot 1,53%, tādējādi tuvojoties rekordzemam līmenim, bet līdzīgi aktīvi Lielbritānijā un Vācijā kritās attiecīgi līdz 0,47% un −0,59%.

“Joprojām turpina pieaugt bažas par recesijas. Akciju investori nav apmierināti ar stāvokli rūpniecības nozarē, kas sāk “inficēt” pārējo ekonomiku, ieskaitot pakalpojumu nozari, kurā strādā miljoniem cilvēku”, – norāda MUFG galvenais finanšu ekonomists Kriss Rapki.

Kā rāda nākotnes līgumu tirgus, netiešā procentu likmju samazināšanas par 0.25% varbūtība no pirmdienas 40% pieauga līdz 90%.

“Globālā ekonomika ir pakļauta spiedienam, un izskatās, ka FRS tuvākajā laikā spers vēl vienu soli politikas mīkstināšanas virzienā”, – sacīja Džims Karons, Morgan Stanley Investment Management izpilddirektors.

Tajā pašā laikā viņš joprojām cer uz uzlabotiem ekonomiskajiem datiem, taču šāda perspektīva būs atkarīga no notikumu attīstības tirdzniecības frontē.


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv