Nobela laureāts: koronavīrusa epidēmija drīz beigsies

Treideri.lv | 25. marts 2020 15:32
Nobela laureāts: koronavīrusa epidēmija drīz beigsies

Sociālās distancēšanās pasākumi drīz palēninās koronavīrusa izplatības ātrumu ASV un citās valstīs, prognozē Nobela prēmijas ķīmijā 2013. gada laureāts biofiziķis Maikls Levits.

Eksperts uzskata, ka jaunu saslimšanu līkne Amerikas Savienotajās Valstīs drīz vien kļūs plūdenāka, tāpat kā tas notika Ķīnā.

“Mums jākontrolē panika, un tad galu galā viss būs labi”, – norāda zinātnieks.

Februāra sākumā Maikls Levits korekti paredzēja jaunu saslimšanu un nāves gadījumu samazinājumu Ķīnā. Pēc viņa teiktā, sākotnēji saslimušo Covid-19 skaits Hubejas provincē ik dienu pieaudzis par 30%, taču 7. februārī situācija mainījusies.

“Jauno inficēšanās gadījumu skaits sākumā lineāri samazinājies”, – norāda eksperts. “Strauja līknes dinamikas maiņa nozīmēja pagrieziena punktu un ļāva precīzāk prognozēt epidēmijas beigu laiku. Pamatojoties uz to, es prognozēju, ka situācija visā Ķīnā uzlabosies divu nedēļu laikā. Un tiešām jaunu inficēšanās gadījumu ir ļoti maz”.

Biofiziķis izpētījis datus par 78 valstīm, kuras ziņoja par vismaz 50 jauniem saslimšanas gadījumiem dienā, un norādījis uz līknes pieauguma tempu samazināšanos daudzās no tām. Pēc viņa vārdiem, jaunu gadījumu pieauguma tempi ir daudz svarīgāki nekā viņu kopējais skaits vai arī nāves gadījumu skaits.

“Dati joprojām ir “trokšņaini”, taču acīmredzami palēnina pieaugumu”, – norāda zinātnieks.

Viņš pievērš uzmanību tam, ka Dienvidkorejā turpina atklāt jaunus gadījumus, bet to skaits sarucis zem 200 dienā. Tas liecina par to, ka epidēmijā sākusies lejupslīde. Līdzīga situācija ir arī Irānā, kur ļaunākais jau ir aiz muguras.

Itālijā epidēmija joprojām ir paplašināšanās stadijā. Pēdējo nedēļu laikā jaunu gadījumu un nāves gadījumu skaits pieauga ģeometriskā progresijā, savukārt šodien, 15 dienas pēc nacionālās karantīnas ieviešanas, līknes dinamika liecina, ka epidēmijas maksimums tūlīt būs garām.

Eksperts prognozē, ka koronavīruss Ķīnā pilnībā var izzust jau marta beigās. Pēc viņa teiktā, vairums cilvēku ar vīrusu neinficēsies, jo pat uz kruīza kuģa Diamond Princess saslima tikai 20% pasažieru.

Tādējādi, kamēr citi zinātnieki prognozē, ka koronavīrusa epidēmija turpināsies mēnešiem vai pat gadiem, Maikls Levits uzskata, ka tā beigsies daudz ātrāk.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv