No Šveices datiem signāli ir neviennozīmīgi

Treideri.lv | 2. novembris 2015 14:56
No Šveices datiem signāli ir neviennozīmīgi

Mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi Šveicē septembrī nedaudz pieauguši, gada izteiksmē gūstot 0.2% pieaugumu. Taču kopējais noskaņojums ir diezgan neviennozīmīgs, par cik iepriekšējais rādītājs tika pārskatīts uz pazeminājuma pusi no -0.3 līdz -0.6%.

Vasaras laikā nebūtiskais Šveices franka kāpums attiecībā pret vienoto valūtu deva atelpu ekonomikai un palīdzēja noņemt spiedienu no ŠNB, kā arī zināmā mērā uzlabot patērētāju noskaņojumu. Šveices ekonomika maina trendu, ražošanas nozares beidzot atgūstas pēc 15. janvāra Šveices franka atsaistes no eiro. PMI indekss no 49.5 septembrī pieaudzis līdz 50.7, pārspējot tirgus 50.1 prognozi, galvenokārt pateicoties negaidītajam ražošanas apjomu pieaugumam (53.7 salīdzinot ar 49.1 septembrī).

Taču neskatoties uz šim cerīgajām ziņām, Šveices ekonomika joprojām ir nestabila un ārkārtīgi uzņēmīga pret ārējiem faktoriem. Nesenie Mario Dragi paziņojumi, kas norāda uz ECB gatavību nākt klajā ar papildus stimulēšanas pasākumiem, pastiprinājuši bažas attiecībā uz eiro/franka kursa kritumu, tādējādi atkal padarot drūmākas Šveices ekonomiskās prognozes un paaugstinot nenoteiktības līmeni. Šodien Pāris svārstās starp 1.0892 un 1.0864.

 

Treideri.lv

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv