Nissan piedzīvo 20 gados lielākos zaudējumus

Treideri.lv | 28. maijs 2020 17:05
Nissan piedzīvo 20 gados lielākos zaudējumus

Kompānija turpmāko četru gadu laikā plāno samazināt ražošanu par 20%.

Nissan Motor Co. paziņojusi par pirmajiem zaudējumiem kopš 2009. gada un lielākajiem zaudējumiem pēdējo 20 gadu laikā – saskaņā ar pēdējā fiskālā gada rezultātiem, kas beidzās martā, zaudējumi sasnieguši 671 miljardus jenu jeb 6,2 miljardus dolāru. Galvenais iemesls tik bēdīgiem kompānijas rezultātiem bija zaudējumu norakstīšana un pārstrukturēšanas izmaksas – tas Nissan maksāja aptuveni 603 miljardus jenu.

Autoražotāja vadība izziņojusi jaunu vidēja termiņa plānu, kas paredzēts izmaksu samazināšanai un biznesa rentabilitātes palielināšanai. Tas ietver ne tikai modeļu skaita samazināšanu no 69 līdz mazāk nekā 55, bet arī ražošanas samazināšanu par 20% līdz 5,4 miljoniem automašīnu gadā nākamo četru gadu laikā, kas ar fiksētām izmaksām ļaus ietaupīt apmēram 2,8 miljardus USD. Šajā nolūkā uzņēmums slēgs ne tikai ražošanu Indonēzijā, bet arī savu rūpnīcu Spānijā. Kompānija pametīs arī Dienvidkorejas tirgu un izņems savu Datsun zīmolu no Krievijas tirgus.

Nissan finansiālais stāvoklis izskatās neslikti: uzņēmumam ir skaidrās naudas un ekvivalentu rezerve 1,1 triljona jenu apjomā, neizmantotās kredītlīnijas līdz 1,3 triljonu apmērā, un kompānija no aprīļa sākuma piesaistījusi apmēram 700 miljardus jenu. Ar to vajadzētu pietikt vairākus mēnešus, taču uzņēmums skaidri pateicis, ka viņi ir gatavi piesaistīt papildu finansējumu, ja pandēmijas negatīvās sekas turpinās ietekmēt pārdošanas apjomus nākamajos mēnešos.

Nissan problēmas sākās jau pirms pandēmijas – iepriekšējās vadības kurss, kurā prioritāte tika piešķirta apjomam un paplašināšanai jaunattīstības tirgos, izraisīja kredītpleca kritumu un tika uzskatīts par kļūdainu. Automašīnu pārdošanas apjomi pēc 2019. fiskālā gada rezultātiem samazinājās par 13% līdz 4,79, savukārt kritums ir novērots otro gadu pēc kārtas.


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv