Neskatoties uz problēmām ar Brexit, mārciņa aug otro nedēļu pēc kārtas

Treideri.lv | 17. novembris 2017 16:35
Neskatoties uz problēmām ar Brexit, mārciņa aug otro nedēļu pēc kārtas

Ceļš, pa kuru Lielbritānija grasās pamest Eiropas Savienību, joprojām ir daudzšķautņains un neskaidrs, taču, neskatoties uz to, mārciņa piektdienas tirdzniecības sesijā aug, gatavojoties noslēgt plusos otro nedēļu pēc kārtas.

Lielbritānijas valdība noteikti saskārusies ar grūtībām attiecībā uz Eiropas Savienības izstrādāto vienošanos par izstāšanos. Izskatās, ka tirgus līdz šim brīdim gaida Eiropas pozīcijas mīkstināšanu vai cer, ka nekādas izstāšanās nebūs, tas sniedz atbalstu mārciņai, uzskata galvenais valūtu risku pārvaldības kompānijas Infinity International vadītājs Džons Marlijs.

Eiropas sesijas sākumā mārciņa sasniedza divu ar pusi nedēļu maksimālo līmeni pie $1.3260 atzīmes, daļēji pateicoties arī vispārējam dolāra kritumam, pēc paziņojuma, ka izmeklēšanas ietvaros attiecībā uz Krievijas iejaukšanos 2016. gada ASV prezidenta vēlēšanās Trampa vēlēšanu štāba locekļiem tika nosūtītas tiesas pavēstes ar prasību iesniegt attiecīgus dokumentus, kas skar sakarus ar Maskavu. Šodien Lielbritānijas premjere Terēza Meja atkārtoja, ka Lielbritānija ir gatava pildīt visas saistības attiecībā uz ES, tādējādi cenšoties pielabināt Eiropas līderus, kuri no Londonas gaida konkrētāku rīcību jautājumā par kompensācijām, ko Lielbritānija gatava maksāt par Brexit.

Taču mārciņas kāpumu pavada arī volatilitātes pieaugums – gaidāmo cenu svārstību barometrs – derivatīvu tirgū, uzsverot valūtas jūtīgumu attiecībā uz riskiem, kas saistīti ar pārrunām. Pārrunu progress decembra sammitā Briselē tiek vērtēts kā stūrakmens Lielbritānijas Brexit procedūrā, jo biznesam līdz nākošā gada sākumam nepieciešams caurspīdīgums “šķiršanās jautājumā”, kad daudzas kompānijas lemj par turpmākajām investīcijām.

No fundamentālā viedokļa, šonedēļ mārciņa neguva jūtamu atbalstu. Oktobra inflācijas rādītājs iznācis 3% līmenī, nesasniedzot prognozes, kamēr nodarbinātības līmenis 3. ceturksnī uzrādījis straujāko kritumu divu gadu laikā. Abi indikatori liecina par to, ka Anglijas Banka nesteigsies ar stimulu samazināšanu.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv