Neskatoties uz OPEC+ lēmumu, nafta cenas saglabājas augstas

Treideri.lv | 28. jūnijs 2018 10:01
Neskatoties uz OPEC+ lēmumu, nafta cenas saglabājas augstas

OPEC+ ieguves apjomu palielināšana piebremzēs naftas cenu kāpumu, taču nespēs nodrošināt to kritumu.

BNP Paribas analītiķi prognozē, ka cenas saglabāsies augstas, neskatoties uz OPEC+ pagājušās nedēļas tikšanās rezultātiem. Bankā uzskata, ka, ņemot vērā ražošanas kritumu virknē dalībvalstu, ar Saūda Arābijas, Krievijas un vēl pāris valstu, kurām ir iesējas strauji palielināt piedāvājumu, centieniem nepietiks, lai tirgū novērstu deficītu.

BNP Paribas uzskata, ka laba pieprasījuma apstākļos tas rada pamatu prognozēt turpmāku naftas krājumu samazināšanos 3. un 4. ceturksnī, kas ļaus prognozēt augstas naftas cenas tuvākajos sešos mēnešos.

BNP Paribas uzskata par iespējamu Irānas naftas eksporta kritumu par 800 000 bareliem diennaktī līdz gada beigām. Lībijas naftas zaudējumi tiek lēsti ap 450 000 bareliem diennaktī, turklāt ieguves atjaunošana prasīs vairākus mēnešus, jo nozīmīgākajos naftas terminālos būtiski cietusi infrastruktūra. Savukārt Venecuēla joprojām ir neprognozējama. Tur ieguve, pēc Starptautiskās Enerģētikas Aģentūras prognozēm, līdz gada beigām samazināsies līdz 1 miljonam barelu diennaktī.

Bankas analītiķi arī atgādina, ka amerikāņu ražotājiem, ņemot vērā infrastruktūras ierobežojumus, pagaidām eksportu palielināt neizdodas, un uzskata, ka Brent naftas cena virs 80 dolāru atzīmes var saglabāties tik ilgi, kamēr šie ierobežojumi netiks neitralizēti – uz to var cerēt tikai nākošgad.

Irānas naftas pircēji gatavi sekot Vašingtonai

Kā minimums vairāki Irānas naftas pircēji pasaulē lielākajā naftas tirgū ir gatavi sekot Trampa norādēm un pildīt viņa prasības.

Padevušies spiedienam no amerikāņu administrācijas puses, kas uzstāj uz pilnīgu Irānas naftas iegādes pārtraukšanu, Japānas Fuji Oil Co. Un Taivānas Formosa Petrochemical Corp. aizdomājušies par melnā zelta importa pārtraukšanu no šīs Tuvo Austrumu valsts, kaut gan galīgais lēmums vēl nav pieņemts. Dienvidkoreja jau ierobežojusi iepirkumu apjomus, savukārt Emirates National Oil Co. Meklē alternatīvas Irānas piegādēm.

Irānas lielāko klientu galvenā problēma ir Vašingtonas draudi – tā var nogriezt ārvalstu finanšu iestāžu piekļuvi ASV banku sistēmai. Atgādinām, ka pagājušajā mēnesī Tramps izstājās no 2015. gada kodolīguma, kura ietvaros Irāna ierobežoja savu kodolprogrammu apmaiņā pret sankciju mīkstināšanu.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv