Nenosodiet Stenliju Fišeru

Treideri.lv | 18. oktobris 2016 07:58
Nenosodiet Stenliju Fišeru

Dolārs nedēļu sāka ar kāpumu, taču investoru priecīgi pacilāto noskaņojumu attiecībā uz amerikāņu valūtu sabojāja FRS priekšsēdētājas vietnieks Stenlijs Fišers, norādot, ka vājā izaugsme, nelabvēlīgie demogrāfiskie apstākļi, investīciju kritums un atdzišana citās valstīs var traucēt FRS likmju paaugstināšanai.

Investori līdz pat šim brīdim atceras viņa vārdus un pārdod dolāru visā tirgus spektrā, ieskaitot tādas riska valūtas, kā Austrālijas un Jaunzēlandes dolārus un Ķīnas juaņu. Dolāra indekss, kas atspoguļo dolāra dinamiku pret galveno valūtu grozu, šorīt krities par 0.2%

Rituālās dejas ap 104.00 līmeni turpinās

USD/JPY kurss kārtējo reizi nav spējis noturēties virs 104.00 un noslēdza dienu uz 103.88 atzīmes. Šodien pāris konsolidējas netālu no atvēršanās līmeņa. Āzijas sesijas minimums ir 103.68. Investori joprojām analizē jauno Japānas Bankas politisko kursu, cenšoties saprast kas tas ir – kārtējā japāņu inovācija monetārās politikas jomā vai slēpta atzīšanās savā bezspēcībā.

Lai nu kā, ja Japāna vēlas kaut kad nonākt pie sava inflācijas mērķa, tai ir tikai viens ceļš – palielināt monetāros vai fiskālos stimulus, vai vēl labāk gan vienus, gan otrus.

Mārciņa paņēmusi pārtraukumu

Arī GBP/USD kopš vakardienas cenšas attīstīt augošu korekciju, taču tikai un vienīgi uz dolāra krituma rēķina. Āzijas sesijas sākumā pāris sasniedza maksimumu 1.2273, šī brīža kurss ir 1.2230. Kopējā fundamentālā aina britu valūtai joprojām ir drūma. Vakardienas Brodbanda komentāri par to, ka vāja mārciņa spēlē amortizatora lomu valsts ekonomikā, faktiski liecina par to, ka regulators negrasās iejaukties un zināmā mērā pat atbalsta mārciņas kritumu.

Anglijas Bankas vadītājs Marks Karnī vakar arī paziņoja, ka gatavs ciest inflācijas pieaugumu virs mērķa līmeņa neuzsākot monetārās politikas normalizāciju. Diez vai šāda monetārās varas pozīcija stimulē investorus naidu pret mārciņu nomainīt uz mīlestību. Drīzāk, Brexit tēma uz kādu laiku nobīdījusies otrajā plānā, dodot vietu iepriekšējam tirgus favorītam federālo fondu likmju paaugstināšanas perspektīvām decembra sanāksmē.

Eiro: izlīdzināšanās ar dolāru

EUR/USD koriģējies no pirmdienas minimumiem 1.0964 līmenī un atgriezies virs 1.1000. Šī brīža kurss ir 1.1013. Vakar publicētais Eirozonas patēriņa cenu indekss sakrita ar prognozēm un nemainījās attiecībā pret iepriekšējā mēneša rādītāju. Šonedēļ Eiropā makroekonomiskais kalendārs ir ļoti garlaicīgs, tāpēc eiro jo īpaši ir atkarīgs no tirgus noskaņojuma attiecībā uz dolāru.

Lielbritānijas CPI var mainīt mārciņas likteni

Eiropas sesijas galvenais makroekonomiskais notikums būs Lielbritānijas septembra inflācijas atskaite, kas tiks publicēta 11.30 pēc Latvijas laika. Tiek prognozēts, ka atskaites periodā kopējis CPI pieaudzis līdz 0.9% gada izteiksmē, savukārt bāzes rādītājs, kas neskaita pārtikas produktu un energonesēju cenas, pieaudzis līdz 1.4% salīdzinot ar augusta attiecīgi 0.8% un 1.3% rādītājiem.

Anglijas Bankas ierēdņi ar Marku Karnī priekšgalā ar visiem spēkiem cenšas pārliecināt investorus, ka inflācijas pieaugums nav nekas slikts un tas ir paciešams, taču inflācijas spiediena pieaugums virs prognozētajiem rādītājiem var kļūt impulsu apdomātākai un dziļākai mārciņas korekcijai pēc straujā krituma.

Jā, Anglijas Banka ir gatava kādu laiku paciest inflāciju virs mērķa 2% līmeņa un nepaaugstināt likmes. Septembra dati vēl neietver mārciņas devalvācijas sekas, taču, ja tie liecinās par pieaugošu inflācijas spiedienu, investori sāks ātri pārskatīt savas prognozes attiecībā uz Anglijas Bankas monetāro politiku. Līdz nozīmīgajam 7. oktobrim runa bija par stimulu palielināšanu, kas varētu nolīdzināt Brexit nelabvēlīgās sekas britu ekonomikā. Taču šobrīd par vairs nevar būt ne runas.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. Noris

    Nu skatīsimies. Karnī man šodien neko neizsaka, man vairāk interesē kā ies ASV ar inflāciju, jo divas lielas pozīcijas par labu dolāram vaļā, tā kā – turu īkšķus.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv