Negatīvi signāli no ASV akciju tirgus, HSBC un Citigroup baidās no 1987. gada atkārtošanās

Treideri.lv | 13. oktobris 2016 07:55
Negatīvi signāli no ASV akciju tirgus, HSBC un Citigroup baidās no 1987. gada atkārtošanās

Vakar tonis amerikāņu akciju tirgū nedaudz uzlabojās, taču S&P 500 indeksa kāpumam ir visai ierobežots raksturs un neliecina par neko lielāku kā vienkāršu korekciju pēc agresīvā krituma iepriekšējā sesijā.

Uzmanības centrā joprojām ir bijušais atbalsts, tagad pretestība ap 2146 punktu atzīmi un nespēja atgriezties augstāk būs visai negatīvs signāls vēršiem, kuriem aizvakar  tomēr izdevās atturēt tirgu no noslēgšanās zem trenda līnijas, kas veidojas no šī gada februāra.

Jāpiebilst, ka virkne vadošo banku analītiķi pieturas pie pesimistiska tālākas notikumu attīstības vērtējuma akciju tirgos. HSBC, bez degradējošās tehniskās ainas, iesaka vērst uzmanību uz veselu virkni faktoru, kas var negatīvi ietekmēt investoru noskaņojumu.

Runa ir gan par situāciju ap Saūda Arābiju – valsts saskārusies ar vērā ņemamu budžeta deficītu, nacionālā valūta joprojām ir zem spiediena, ko rada bažas par devalvāciju, savukārt Savienotajās Valstīs pret to var tikt celtas prasības ar apsūdzībām terorisma atbalstīšanā.

Tajā pat laikā nemiers valda arī Ķīnas ekonomikā, par ko liecina likmju pieaugums naudas tirgū. Tikmēr ASV valda nestabila politiskā situācija, savukārt Eiropā papildus politiskajām problēmām briest arī krīze banku sektorā.

HSBC stratēģi vērš uzmanību uz to, ka DJIA, pēc virsotnes izveidošanas jūlijā/augustā, virzās diapazonā un tā zemākā robeža netālu no 1800 izskatās ievainojamāka. Bankā norāda, ka virkne tehnisko indikatoru signalizē par būtiska pagrieziena veidošanos un situācija atgādina tirgiem drūmo 1987. gadu. HSBC uzskata, ka DJIA noslēgšanās zem 17992 būs krituma priekšvēstnesis.

Līdzīgi izteikumi dzirdami arī no Citigroup stratēģu puses. Bankai patīk rīkot ekskursijas vēsturē un arī tur atceras 1987. gadu. Citigroup vērš uzmanību uz tirgus dinamikas līdzību toreiz un tagad, norādot, ka, ja vēsture atkārtosies, mūs gaida diezgan dramatiski notikumi.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv