Ne viss Anglijas Karalistē ir mierīgi, kaut gan ES un Ķīnā arī

Treideri.lv | 1. jūlijs 2016 16:42
Ne viss Anglijas Karalistē ir mierīgi, kaut gan ES un Ķīnā arī

Eiro diezgan ātri atguvies pēc vakardienas trieciena, ko deva starptautiskā reitingu aģentūra S&P Global Ratings (S&P), kura vakarā pazemināja Eiropas Savienības ilgtermiņa kredītreitingu no “AA+” uz “AA”, tas viss, protams, dēļ britu lēmuma pamest Eiropas Savienību, kas izprovocēja strauju vienotās valūtas kursa kritumu par 90 punktiem, kā arī SVF un FRS trieciens Deutsche Bank, atzīstot to par būtisku risku reģiona ekonomikai. 

Deutsche Bank ir viena no divām, kas neizturēja FRS stresa testu, inscenējot iespējamu finanšu krīzi. Tiesa, apstākļos, kad ECB iepērk Eiropas kompāniju obligācijas bez augstākā reitinga, iespējams, nav pamata uztraukumam: regulators vienkārši iegādāsies vācu bankas emitētos vērtspapīrus, aizlāpot caurumu tās bilancē.

Pēc Lielbritānijas vēlētāju lēmuma pieņemšanas par izstāšanos no Eiropas Savienības, mēs esam pārskatījuši savu viedokli attiecībā uz vienotību Eiropas Savienībā, kas, mūsuprāt, ir neitrāls, nevis pozitīvs reitinga faktors. Stabilā prognoze atspoguļo aģentūras viedokli, kas vairumā scenāriju, tajā skaitā Lielbritānijai turpinot izstāties no budžeta saistībām, ES reitingi saglabāsies esošajā “AA/A-1 +” līmenī. Aģentūra norāda, ka Vācija, Francija un Lielbritānija sniedz savu ieguldījumu ES budžetā attiecīgi 21%, 16% un 13% apmērā”,

– teikts aģentūras S&P ziņojumā.

Starp citu, vēl viens jaunums, kuram it kā vajadzēja dot triecienu eiro: ECB paziņojusi, ka Brexit dēļ nespēs noteiktajā apjomā izpildīt kvantitatīvās stimulēšanas programmu, proti, būs nepieciešams iegādāties arī daudz riskantākas obligācijas. Rezultātā straujš kāpums vērojam Eiropas perifērijas valstu vērtspapīriem. Daļēji, tas varbūt arī veicināja pieprasījumu pēc eiro: kāds izlēma spēlēt uz šo parādu vērtspapīru kāpumu.

Sterliņu mārciņa piektdien turpina turēt aizsardzības pozīcijas, pārtraucot pieticīgos centienus atgūties. Vakar Anglijas Bankas vadītājs atgrieza treiderus realitātē, priekšlaicīgi paziņojot par monetārās politikas mīkstināšanas neizbēgamību, lai tie lieku reizi nelolotu ilūzijas. Karnī norādīja, ka britu ekonomikai šovasar būs nepieciešami jauni stimulēšanas pasākumi.

Karnī ir noskaņots uz minimums vienu likmes pazemināšanu”,

– uzskata ANZ analītiķi, kuri, nez kāpēc, ir pārliecināti, ka tirgus pilnībā jau ir iecenojis likmes pazemināšanu augustā. Pēc Lielbritānijas lēmuma izstāties no Eiropas Savienības, ne tikai karaliste, bet arī daudzu citu valstu valdības nākušas klajā ar paziņojumiem par gatavību stimulēt savu ekonomiku un mīkstināt Brexit sekas. Tas palīdzēja mazināt investoru bažas pasaules ekonomikas izaugsmes perspektīvām, taču radīja spiedienu uz virkni valūtu.

Kā Anglijas Banka, tā arī ECB cenšas mazināt spriedzi, kas ir pozitīvs faktors vērtspapīru biržām un veicina pieprasījuma pieaugumu riska aktīvos”,

– uzskata Mizuho Bank pārstāvis Keisuke Hino.

Juaņa kurss, kur, iespējams, atrodas nākošais tirgus volatilitātes sprādziena epicentrs, turpina kritumu. Ķīnas Tautas Banka pazemina kursu un pēc tam veic intervences, lai sniegtu atbalstu juaņam, lai devalvācija piesaistītu pēc iespējas mazāk uzmanības. Taču, ja dolāra/juaņa pāris pārsniegs psiholoģisko 7,00 atzīmi, no jaunas finanšu panikas neizvairīties.

 

Treideri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv