Nākošā krīze sadragās jaunattīstības valstis un Eirozonu

Treideri.lv | 29. marts 2019 14:33
Nākošā krīze sadragās jaunattīstības valstis un Eirozonu

Jaunattīstības valstis un Eirozona riskē palikt aci pret aci ar nākošo finanšu krīzi. Problēma slēpjas SVF un vairuma pasaules CB resursu trūkumā.

Pēkšņas nopietnas krīzes gadījumā jaunattīstības tirgos SVF nekādi nespēs palīdzēt, vakar paziņojis Starptautisko norēķinu bankas, kas pazīstama arī kā “Centrālo banku centrālā banka”, direktors Augustīns Karstens.

Pēc septiņus gadus Meksikas CB vadījušā baņķiera teiktā, Starptautiskajam valūtas fondam (SVF) vienkārši nav pietiekoša daudzuma līdzekļu, ko tas varētu aizdot gadījumā, ja problēmas vienlaicīgi rastos vairākām mazām jaunattīstības valstī, nevis vienai lielai.

Situācija ir tāda, ka adekvātu finanšu resursu trūkums jaunas finanšu krīzes gadījumā liks improvizēt. Ja reiz SVF nespēs nevienu glābt, tad ar to nāksies nodarboties kādam citam, citādi ekonomiskie zaudējumi būs milzīgi”,

– Francijas bankas organizētajā konferencē paziņojis Karstens.

Kaut gan riska zonā atrodas ne tikai jaunattīstības pasaule, bet arī Eiropa. Eiropas Savienības valstis ir labākā firmā, nekā pirms desmit gadiem, taču to finansiālais stāvoklis nav pietiekami stabils, lai bez problēmām pārvarētu jaunu krīzi, tajā pašā konferencē norādījusi SVF vadītāja Krīstīne Lagārda.

Banku sistēma Eirozonā tagad ir daudz drošāka, taču šī drošības pakāpe joprojām nav pietiekama”,

– paziņojusi Lagārda.

Šīs ziņas šķiet pietiekoši trauksmainas, jo īpaši ņemot vērā vispārējo Eirozonas izaugsmes tempu kritumu un tās divu lielāko līderu, Vācijas un Francijas, ekonomiskās problēmas.

Pēc IHS Markit datiem tirdzniecības kari un Brexit izprovocējuši pēdējo sešu gadu laikā straujāko tempu kritumu Eirozonas apstrādes sektorā.

Atgādinām, ka trešdien ECB vadītājs Mario Dragi deva mājienu, ka likmes tiks saglabātas zemas ilgāk, nekā sākotnēji prognozēts.

Tādā veidā, jautājums par to, kas pasaulei sniegs finansiālu palīdzību jaunas krīzes rašanās gadījumā, ņemot vērā nulles/negatīvās likmes vairumā pasaules vadošo CB un SVF finansiālo bezspēcību, joprojām ir atklāts.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ja?_________

    Kad tad būs tā krīze vai jau ir sākusies?

  2. reboot

    Pēc 1-2 gadiem… piesprādzējies

  3. ja?_________

    Cik klausos, tad esot jau sākusies. Mums tik kā vienmēr viss šokolādē. Visiem cels algas, būvēs lielveikalus, dzīvokļus, palielinās Rīgai deficītu u.t.t. Tik nez ko Vācija jau iegājusi recesijas zonā. Laikam baigie loši?

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv