Nākamā gada budžetā būs pieejami papildu līdzekļi; sadalījuma sarunas būs smagas

Treideri.lv | 21. marts 2014 13:03
Nākamā gada budžetā būs pieejami papildu līdzekļi; sadalījuma sarunas būs smagas

Ministrijām un citām valsts iestādēm arī nākamā gada budžetā būs pieejami papildu līdzekļi, jo valdības apstiprinātā valsts pamatbudžeta bāze aprēķināta par 234 miljoniem eiro lielāka, nekā iepriekš. Tiesa gan, tiek uzsvērts, ka lauvas tiesu no papildu budžeta izdevumiem veidos līdzfinansējums Eiropas Savienības līdzekļu apgūšanai. Visu ministriju un iestāžu pieprasījumus nebūs iespējams atbalstīt, tomēr kopumā papildus līdzekļus saņems visas nozares, prognozē par budžetu atbildīgā Finanšu ministrija.

Globālās ekonomikas risku dēļ Latvijas ekonomikas izaugsmes tempi var palēnināties, tāpēc sarunas par valsts budžeta izlietojumu nākamajam gadam būs smagas, jo ne visus valsts iestāžu pieprasījumus būs iespējams apstiprināt.

Tomēr par budžetu atbildīgā Finanšu ministrija, komentējot valdības šonedēļ pieņemto nākamo gadu valsts budžeta ietvaru,  pievērš uzmanību, ka nākamā gada budžeta izdevumi tomēr tiks palielināti visai ievērojami.

„Tas ir pirmais solis budžeta veidošanas uzsākšanai turpmākajiem trijiem gadiem, konkrēti 2015.gadam šie izdevumi tika aprēķināti 5,3 miljardu eiro apmērā, kas, salīdzinot ar spēkā esošo ietvarlikumu 2014.-2016.gadam,  konkrēti nākošam gadam ir palielināti par 234 miljoniem eiro un lielāko daļu no šī palielinājuma veido finansējums Eiropas Savienības fondu projektu nodrošināšanai,” komentē ministrijas valsts sekretāres vietniece budžeta jautājumos Baiba Bāne. Viņa arī uzsver, ka papildus līdzekļi nākamā gada budžetā tiks piešķirti visām nozarēm.

Savukārt premjere Laimdota Straujuma pēc valsts budžeta nākamo gadu bāzes apstiprināšanas uzsvēra, ka lielāka skaidrība par to, cik tieši nākamajos gados saņems valsts iestādes un ministrijas, būs nākamajos mēnešos:

„Tā ir bāze, pamats, uz kura veidos nākošo trīs gadu budžetu. Jaunās politikas iniciatīvas ministrijas iesniegs līdz 1.augustam. Fiskālo telpu un iespējamo budžeta lielumu, makroekonomiskus rādītājus mēs skatīsim aprīļa beigās.”

Jāatgādina, ka pagājušajā gadā ministrijas 2014.gadam no valsts budžeta papildus lūdza vairāk nekā 700 miljonus eiro, tomēr jauniem izdevumiem budžetā tika piešķirti aptuveni 300 miljoni eiro.

Avots: Lsm.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv