Naftas tirgū šī bijusi sliktākā nedēļa 2019. gadā

Treideri.lv | 24. maijs 2019 14:53
Naftas tirgū šī bijusi sliktākā nedēļa 2019. gadā

Centieni atgūties piektdien ļauj izvairīties no sliktākās nedēļas pēdējos 6 mēnešos. Taču šīs nedēļas lejupslīde joprojām ir ievērojamākā kopš šī gada janvāra.

Naftas cenas piektdienas 24. maija tirdzniecības sesijā cenšas atgūties pēc iepriekšējā sesijā piedzīvotā krituma. Brent cena pakāpusies līdz $68.68, savukārt WTI sasniedz $58.46 par barelu.

Šonedēļ jēlnaftas kotācijas demonstrēja šajā gadā būtiskākos zaudējumus vienas nedēļas laikā. Bažas par pasaules ekonomikas tempu samazināšanos un fakts, ka komerciālās naftas rezerves ASV sasniegušas 2017. gada jūlija maksimumu, tādējādi radot spiedienu uz jēlnaftas cenām.

Brent markas nākotnes līgumu līkne liecina, ka tuvākajiem līgumiem cenas ir augstākas, nekā līgumiem ar lielāku termiņu. Šāda aina paredz, ka tūlītēja naftas ražošana un pārdošana ir izdevīgāka, nekā tās uzglabāšana ar mērķi pārdot pēc kāda noteikta laika.

No vienas puses ASV sankcijām pret OPEC dalībvalstīm Irānu un Venecuēlu vajadzētu vēl vairāk samazināt karteļa eksporta apjomus, tādējādi tirgū radot piedāvājuma deficītu. Taču, no otras puses, tirgus dalībnieki seko līdzi attiecību saasinājumam ASV un Ķīnas starpā, uzskatot, ka šī pretestība var negatīvi ietekmēt pieprasījumu pēc jēlnaftas.

Analītiķi pauž bažas, ka ASV un Ķīnas tirdzniecības kari var veicināt vēl straujāku naftas kotāciju lejupslīdi, nekā mēs vērojām šonedēļ.

London Capital Group eksperti uzskata, ka bez ātra tirdzniecības nesaskaņu atrisinājuma turpmāks naftas cenu pieaugums šķiet maz iespējams un bez ilgstošāka potenciāla.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv