Naftas tirgū kritums

Treideri.lv | 14. novembris 2018 18:41
Naftas tirgū kritums

Brent markas barela cena sarukusi par vairāk kā 5%, nolaižoties līdz šī gada pavasara minimumiem.

Naftas tirgū sākusies pozīciju likvidācija. Ieilgušais kritums, kas sākās vēl oktobra vidū, pārgājis jaunā līmenī.

Vispār jau nafta tiek uzskatīta par inerces aktīvu, un šobrīd tā, šķiet, vienkārši panāk pārējos aktīvus, galvenokārt akcijas.

Par formālu iemeslu šim kritumam kļuva OPEC ikmēneša atskaite, kurā kartelis paaugstināja ASV ieguves prognozes un pazemināja vērtējumu pasaules izejvielu pieprasījumam. Taču diez vai šādiem faktoriem vērts pievērst uzmanību.

Tirgū šobrīd ir nopietnas problēmas ar likviditāti. Šonedēļ notiek milzīgas dolāru izņemšanas no sistēmas, kas tad arī izpaužas aktīvu vērtības kritumā kā akciju, tā arī izejvielu tirgū.

Tāpat jāpiebilst, ka kritums naftas tirgū sakritis ar kritumu akciju tirgū. Vēl jo vairāk, šis kritums kļuvis par pašu ilgstošāko: WTI cena krītas jau 12 dienas pēc kārtas, kaut kas tāds vēl nav piedzīvots.

Starp citu, Rietumteksasas maisījuma vērtība kritusies straujāk, sasniedzot pagājušā gada decembra minimumus. Respektīvi, kopš gada sākuma WTI kotācijas zaudējušas 6%, un tas ņemot vērā to, ka šogad naftas cenas pārsitušas vairāku gadu rekordus.

Brent šobrīd tirgojas aprīļa līmenī, no saviem maksimumiem zaudējot gandrīz ceturtdaļu vērtības.

Jāpiebilst, ka šodien, pat pēc spēcīga krituma, naftas nākotnes līgumu kotācijas pat necentās koriģēties uz augšu.

Savukārt, ja skatāmies fundamentālos faktorus, kas varēja izraisīt pārdošanas izejvielu tirgū, tad šeit pirmkārt jāmin Trampa lēmums atļaut dažām valstīm turpināt Irānas naftas iegādi.

Turklāt straujais ieguves pieaugums ASV. Atgādinām – īsā laikā tā pieaugusi uzreiz par 400 tūkstošiem barelu diennaktī. Tas viss notiek uz ieguves pieauguma fona Krievijā un Saūda Arābijā, kā rezultātā tirgū izveidojies piedāvājuma pārpalikums.

Naftas apjomi

Tāpat jāpiebilst, ka kritums sakritis ar profilaktiskajiem darbiem ASV lielākajā naftas pārstrādes uzņēmumā, kas izraisīja rezervju pieaugumu naftas krātuvēs.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv