Naftas cenu lejupslīde ASV ierobežo dolāra pieprasījumu

Treideri.lv | 22. aprīlis 2020 15:55
Naftas cenu lejupslīde ASV ierobežo dolāra pieprasījumu

Dolārs un jena trešdien demonstrē būtisku pieaugumu, jo amerikāņu naftas atgriešanās pozitīvā teritorijā pēc straujās lejupslīdes tirgus nav spējusi nomierināt. Tikmēr Austrālijas dolārs ar lēcienu reaģējis uz rekorda mazumtirdzniecības datiem.

“Es pret šiem cipariem attiektos ar piesardzību, jo, tāpat kā visur, bijis tik daudz paniskas tualetes papīra un citu preču pirkšanas”, – norāda National Australia Bank valūtu stratēģis-analītiķis Rodrigo Ketrils, kurš prognozē strauju aprīļa rādītāju kritumu.

Citur naftas cenu stabilizācija tikai nedaudz ietekmēja pret naftu jutīgo Krievijas rubli un Norvēģijas kronu, kamēr Kanādas dolārs cīnījās par izaugsmi.

“Pārdevēji, protams, gūst virsroku”, – skaidro Melburnas brokeru kompānijas Pepperstone pētījumu nodaļas vadītājs Kriss Vestons.

Dolārs šonedēļ guvis aptuveni 0.6% attiecībā pret valūtu grozu un atrodas vairāku gadu maksimumu tuvumā, kas otrdien sasniegti pret kronu, rubli un Kanādas dolāru.

Eiro joprojām ir diapazonā, turoties pie $1.0870, kamēr britu mārciņa noslīdējusi līdz divu nedēļu minimumam pēc tam, kad otrdien Anglijas bankas galvenais ekonomists paziņoja ekonomisko perspektīvu drūmo novērtējumu.

Ātra risinājuma nav

Amerikāņu naftas cenu atlēciens paceļ to no mīnusu teritorijas, taču ar nedaudz vairāk par 11 dolāriem par barelu tā joprojām ir par 80% zemāk par janvāra maksimumu, jo koronavīrusa karantīnas dēļ enerģijas patēriņa samazinājums rada piedāvājuma pārpalikumu.

Kritums izraisīja riska apetītes mazināšanos un, šķiet, apturēja akciju tirgu atgūšanos, jo investori gatavojas ilgākam un lēnākam pasaules ekonomikas atveseļošanās periodam.

Ekonomikas atgriešanās darba stāvoklī Savienotajās Valstīs, kas visvairāk cietušas no vīrusa, un kurās fiksēta aptuveni ceturtā daļa no gandrīz 180 000 nāves gadījumiem pasaulē, šķiet nestabila, jo Savienotās Valstis un medicīnas eksperti nespēj vienoties par labāko rīcības variantu.

Pat Singapūra, kas sākotnēji bija veiksmīgas jaunā koronavīrusa apkarošanas piemērs, pagarināja karantīnu uz mēnesi, jo tā cīnās ar strauju saslimstības gadījumu palielināšanos strādnieku kopmītnēs.

Otrdien Austrālijas Centrālās bankas vadītājs Filips Lovs paziņoja, ka valstī, visticamāk, notiks vislielākais ražošanas samazinājums kopš 1930-tajiem gadiem, un ka nav vērts gaidīt ātru atgriešanos ierastajā biznesa darba ritmā.

“Izejvielu un akciju cenu kritums ir signāls tirgus dalībniekiem, kuri sagaida, ka pasaules ekonomika zināmu laiku saglabāsies vājā stāvoklī, pat pēc tam, kad tiks noņemti ierobežojumi”, – norāda Commonwealth Bank of Australia analītiķis Džo Kapurzo. “Mēs sagaidām, ka vājā pasaules ekonomika radīs spiedienu uz Austrālijas dolāru, un tas tuvākajos mēnešos svārstīsies ap 0,6000 dolāriem”.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv