Naftas cenu kāpums skar arī pārējos tirgus

Treideri.lv | 15. maijs 2017 09:59
Naftas cenu kāpums skar arī pārējos tirgus

Nafta ir šī rīta galvenā tēma un katalizators Āzijas sesijā. Saūda Arābijas un Krievijas enerģētikas ministri publicējuši kopīgu paziņojumu, kurā iestājas par ieguves apjomu ierobežošanas līguma termiņa pagarināšanu par deviņiem mēnešiem līdz 2018. gada martam.

Šī ziņa kļuva par iemeslu naftas kā arī visa, kas ar to saistīts, cenu kāpumam – enerģētikas kompāniju akcijas, Krievijas rublis, Kanādas dolārs un citas preču valūtas.

Akciju tirgi

Āzijas akciju indeksi pārsvarā noskaņoti pozitīvi, galvenokārt pateicoties enerģētikas un finanšu sektora akcijām. Hang Seng pakāpies par 0.6% un sasniedzis pēdējo 22 gadu augstāko līmeni. Ķīnas Shanghai Composite pakāpies par 0.3%, savukārt Dienvidkorejas Kospi Composite – par 0.2%. Neveicās vien Austrālijai un Japānai, kur indeksi zaudējuši 0.2%.

Nedēļas nogalē Ziemeļkoreja atkal veica jauna tipa raķešu izmēģinājumus, bet pasauli pāršalca kiberuzbrukumu vilnis, apdraudot lielu kompāniju valsts organizāciju un veselības aprūpes iestāžu datortīklus. Bez tam, Ķīnas valdība turpina aktīvi cīnīties ar parādiem finanšu sektorā, kas izraisa ienesīguma kāpumu un potenciāli palielina defoltu draudus. Taču investori kārtējo reizi pierādījuši savu optimistisko noskaņojumu koncentrējoties uz pozitīvajām ziņām.

Valūtu tirgi

Piektdien dolārs stipri cieta vājo ASV inflācija un mazumtirdzniecības atskaišu dēļ. Tirgū atkal paklīda runas, ka FRS nav nepieciešamības steigties ar paaugstinājumu, federālo fondu likmes nākotnes līgumi paaugstinājumu jūnijā vērtēja ar 78.5% iespējamību, dienu iepriekš šis rādītājs bija 83%.

Taču emocijas ātri vien noklusa un nāca apziņa, ka šie dati radikāli neko nemaina: ASV ekonomika turpina stabilu izaugsmi, lai arī ne tik strauji, kā varētu gribēt. Bez tam, CB jau sniegusi savu vērtējumu zināmai ekonomikas atdzišanai – tā tiek uzskatīta par īslaicīgu parādību un banka plāno pieturēties pie jau iepriekš izvēlētās stratēģijas.

Šorīt dolārs zaudē pozīcijas gandrīz visos valūtu pāros, izņemot jēnu. USD/JPY, pēc minimumu testēšanas ap 113.15, atgriezies 113.00-114.00 diapazona augšējā daļā, tas galvenokārt izdevies uz piektdienas ASV obligāciju ienesīguma krituma rēķina.

Austrālijas un Jaunzēlandes, kā arī Kanādas dolāri uz izejvielu aktīvu cenu kāpuma fona izrāvušies kāpuma līderos, nostiprinoties par gandrīz 0.4%. AUD/USD pārvarējis nozīmīgo lokālo pretestību 0.7400 un, visdrīzāk, ceturto dienu pēc kārtas noslēgs plusos. Un tomēr, neskatoties uz pozitīvo dinamiku, vidējā un ilgtermiņa perspektīvā Austrālijas valūtai ir maz izredžu uz stabilu kāpumu.

Izejvielu tirgi

Krievijai un Saūda Arābijai tomēr izdevies panākt tirgus reakciju uz saviem solījumiem pagarināt vienošanos. Kopīgā paziņojuma moments izvēlēts ļoti veiksmīgs un sniedza atbalstu augošajai korekcijai, kas sākās pagājušās nedēļas vidū pēc ASV naftas rezervju datu publicēšanas. Brent markas naftas cenas pārvarējušas 51 dolāra līmeni un šobrīd atrodas jau uz 52.06 dolāru atzīmes. Arī WTI pārvarējusi nozīmīgo 48.00 līmeni un šobrīd tirgojas uz 49.19. Augošā dinamika, visdrīzāk, saglabāsies dienas gaitā uz nedēļas vidu uzmanība atkal tiks pievērsta rezervju atskaitēm.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv