Naftas cenas sarukušas pēc Trampa ieraksta Twitter

Treideri.lv | 8. janvāris 2020 18:44
Naftas cenas sarukušas pēc Trampa ieraksta Twitter

“Viss kārtībā”, – pēc Irānas trieciena amerikāņu militārajām bāzēm, paziņojis ASV p[rezidents.

“Viss kārtībā! No Irānas teritorijas uz divām Irākā izvietotajām militārajām bāzēm raidītas raķetes”, – Tviterī raksta Donalds Tramps. “Izvērtējam cilvēciskos zaudējumus un nodarīto kaitējumu. Pagaidām viss ir kārtībā! Mums ir pati spēcīgākā un labāk ekipētā armija pasaulē! Rīt no rīta es nākšu klajā ar paziņojumu”.

Šis tvīts izprovocēja strauju Brent naftas cenu lejupslīdi. Stundu pirms tam, reaģējot uz ziņām par Irānas triecienu ASV karabāzēm, naftas cenas pieauga par 5%. Šobrīd kotācijas jau neitralizējušas visu pieaugumu un turpina lejupslīdi.

Pēc Bloomberg ziņām joprojām nav zināms, cik daudz amerikāņu varētu būt cietuši. Un šiem datiem var būt noteicoša loma, Baltam namam lemjot par atbildi. Pēc Pentagona teiktā, skartās ASV karabāzes Irākā atradušās paaugstinātas trauksmes stāvoklī.

Uzreiz pēc uzbrukuma Donalds Tramps Baltā nama situāciju telpā tikās ar viceprezidentu Maiku Pensu, valsts sekretāru Maiklu Pompeo, Štābu priekšnieku apvienotās komitejas priekšsēdētāju Marku Milli un nacionālās drošības padomnieku Robertu O’Braienu.

Kāda ASV prezidenta administrācijas amatpersona, kas vēlējusies palikt anonīma, Bloomberg paziņoja, ka saskaņā ar Baltā nama teikto Irānas raķešu uzbrukums ir formāls un valsts skaidri vēlas izvairīties no Vašingtonas skarbās atbildes.

Irānas augstākais līderis ajatolla Ali Khamenei uzstājoties televīzijā uzbrukumu nodēvējis par “satriecošu atbildi”. Viņš arī aicināja ASV izvest militāros spēkus no Irākas un padzīt amerikāņus no reģiona.

Irānas valdība “ir īstenojusi proporcionālus pasākumus savai aizsardzībai”, – Tviterī paziņoja valsts ārlietu ministrs Mohammads Džavads Zarifs. Pēc viņa teiktā, Teherāna “nevēlas konflikta vai kara saasināšanos, taču aizstāvēsies pret jebkādu agresiju”.

Šobrīd irāņi ir satraukti un Tviterī raksta par bailēm no kara, norāda Bloomberg.

Atgādinām, ka pagājušajā naktī Irāna veica raķešu uzbrukumu ASV militārajām bāzēm Irākā. Pēc Pentagona teiktā, 15 no Irānas izšautās raķetes skāra trīs militāros mērķus.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv