Naftas cenas sarukušas par 6% pēc Reuters ziņojuma par drīzu ieguves atjaunošanu Saūda Arābijā

Treideri.lv | 17. septembris 2019 18:50
Naftas cenas sarukušas par 6% pēc Reuters ziņojuma par drīzu ieguves atjaunošanu Saūda Arābijā

Naftas cenas krīt pēc anonīma paziņojuma par drīzu ieguves atjaunošanu Saūda Arābijā.

Londonā naftas vērtība kritusies par vairāk kā 6% pēc aģentūras Bloomberg paziņojuma, ka Saūda Arābija ir tuvu 70% naftas ieguves atjaunošanai, kas tika zaudēta pēc uzbrukuma pagājušajā nedēļas nogalē.

Brent markas jēlnaftas cena šodien noslīdējusi līdz 64.48 dolāriem par barelu, reaģējot uz ziņām, atsaucoties uz nezināmu avotu Saūda Arābijā, kas paziņojis, ka karaliste pie pilnas ieguves atgriezīsies tuvākajās divās-trijās nedēļās. Saūda Arābijas enerģētikas ministrs princis Abdulazizs bin Salmans šodien plāno rīkot preses brīfingu Džiddā.

Vērtējums – kad un cik no 5.7 miljoniem barelu naftas ieguves samazinājuma atgriezīsies ražošanas procesā – kopš uzbrukuma brīža mainās. Būtiski apjomi var atgriezties vairāku dienu laikā, nedēļas nogalē norādīja šajā jautājumā kompetenti eksperti, piebilstot, ka pilnas jaudas atjaunošana vai prasīt vairākas nedēļas.

Ļaunākais no jebkad notikušajiem negaidītajiem pārtraukumiem naftas piegādēm pasaulē turpina atspoguļoties tirgos. Prēmija par ģeopolitiskajiem riskiem aug uz bažu fona attiecībā uz nestabilitāti Tuvajos Austrumos un potenciālu ASV atbildes triecienu Irānai, kuru Donalds Tramps un vairāk citi ievērojami politiķi vainoja uzbrukumos.

Uzbrukumi, kas skāra vienu no lielākajām naftas atradnēm Saūda Arābijā un galveno pārstrādes kompleksu, izraisīja vienu no straujākajiem lēcieniem tirdzniecībā naftas tirgos: Brent markas jēlnaftas nākotnes līgumu vērtība pirmdien sākoties tirdzniecībai dažās sekundēs pieauga par 19% un vakarā tirdzniecību noslēdza ar 15% pieaugumu, uzrādot lielāko vienas dienas pieaugumu.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv