Nafta tiecas pretī jaunām virsotnēm

Treideri.lv | 16. oktobris 2017 09:49
Nafta tiecas pretī jaunām virsotnēm

Dolārs atguvis lielāko daļu zaudējumu, ko cieta pēc piektdienas inflācijas atskaites, un šorīt turpina kāpumu. Dolāra indekss, kas vērtē ASV valūtas dinamiku pret citu valūtu grozu, pieaudzis par 0,1% līdz 93.147, tikmēr par krituma līderi kļuva Austrālijas dolārs, otrajā vietā – Japānas jēna. Abas valūtas kritušās par aptuveni 0,2%.

Naftas sākusi kāpumu

Taču nozīmīgākie notikumi šodien nenotiek valūtu tirgū. Investoru uzmanība piesaistīta naftai, kura nedēļu sākusi ar strauju kāpumu iekšējā konflikta saasinājuma dēļ Irākā. Nedēļas nogalē vērienīgas operācijas laikā karaspēks iegājis Kirkūkā, ieņēmis kurdu militāro bāzi un pārņēmis savā kontrolē tur atrodošās naftas ieguves vietas. Atgādinām, kā Kurdistānas reģionālā valdība vairāk kā trīs gadus kontrolēja Kirkūku, taču Bagdādi pamatīgi nokaitināja tās iekļaušana referendumā par neatkarību. Arī Turcija nebija sajūsmā un pat piedraudēja noslēgt naftasvadu, caur kuru tiek eksportēta Irākas nafta. Pēc kurdu valdības teiktā, pirmdien sākusies cīņa Kirkūkas dienvidu daļā. Baidoties par naftas piegāžu pārtraukumiem, Brent markas nafta tirdzniecību šonedēļ sāka ar cenu pārrāvumu uz augšu un agrā rītā testēja 57.90 atzīmi. Tas ir augstākais līmenis kopš 28. septembra. WTI pārvarējis 52.00 atzīmi un šobrīd tirgojas 52.30 līmenī.

Austrālijas dolārs atgriežas

Ķīna publicējusi inflācijas atskaiti, kura kopumā sakrita ar prognozēm. Kopējais CPI indekss septembrī pieaudzis par 1,6% gada izteiksmē, savukārt ražotāju cenu indekss uzlēcis par 6,9%. Rādītāji demonstrē mērenu cenu spiedienu un patērētājiem salīdzinoši komfortablu vidi. Arī kreditēšana aug pienācīgos tempos, un, neskatoties uz pagājušajā nedēļā publicēto salīdzinoši vājo uzņēmēju aktivitātes atskaiti, acīmredzamu iemeslu uztraukumam attiecībā uz pasaulē otro lielāko ekonomiku pagaidām nav. Taču Austrālijas dolārs uz ziņu reaģēja ar kritumu. Valūta tiek izpārdota neskatoties uz pozitīvo dinamiku preču-izejvielu segmentā, un šeit var izdalīt vairākus faktorus. Pirmkārt, tehniskais aspekts. Pagājušajā nedēļā austrālietis izrāvās kāpuma līderos un pakāpās par gandrīz 150 punktiem. Pie horizonta parādījās 0.79 pretestība, savukārt treideriem steidzīgi bija nepieciešams iemesls korekcijai. Un viņi to saņēma šodienas Ķīnas inflācijas datu veidā. Otrkārt, rīt ARB publicēs sanāksmes protokolu, savukārt ceturtdien iznāks darba tirgus statistika. Investori vienkārši nevēlas dzīt AUD aukstāk pirms šiem notikumiem. Austrālijas regulators acīmredzami nesteidzas ar likmju paaugstināšanu un labākajā gadījumā tās turēs šī brīža vēsturiskajos minimumos vēl ilgāku laiku, tikmēr Federālā Rezervju Sistēma, visdrīzāk, likmi paaugstinās decembrī, tādējādi samazinot spekulantus piesaistošo diferenciāli. Tas viss liecina par to, ka šonedēļ AUD ir maz izredžu iekarot jaunas virsotnes. Visdrīzāk, mēs redzēsim valūtas korekciju līdz 0.7750 atbalstam, kas apturēja kritumu pagājušajā nedēļā.

Jēna krītas, taču ne labprāt

Japāna šorīt publicēja atskaiti par ražošanas izaugsmes tempiem augustā. Tie izrādījās nedaudz zemāki kā jūnijā, toties ražošanas jaudu izmantošanas rādītājs atguvies pēc krituma. Statistika jau nedaudz novecojusi, ņemot vērā to, ka jau ir oktobra vidus, un šie kopumā pozitīvie rādītāji uz jēna tik pat kā neatstāja nekādu ietekmi. Valūta šorīt konsolidējas šaurā diapazonā. Pēc neveiksmīgiem centieniem nostiprināties virs 112.00, dolārs/jēna atgriezies pie 119.00 atzīmes, taču, iespējams, Eiropas spēlētāji sniegs pārim paātrinājumu. Šeit gan viss būs atkarīgs no tā, vai dolārs Eiropas sesijā spēs attīstīt korekciju. Dienas sākumā novērotais augošais impulss strauji pagaisīs un prasīs jaunus stimulus. Taču no makroekonomikas viedokļa šodien būs ļoti mierīga diena, kas īstermiņa tirgu atstāj tehnisko faktoru varā.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv