Nafta palīdz izejvielu valūtām

Treideri.lv | 27. decembris 2017 09:07
Nafta palīdz izejvielu valūtām

Vakar nafta pamatīgi palīdzējusi izejvielu valūtām. Ziņa par to, ka Lībijā sprādzis naftas vads uzdzina Brent markas jēlnaftas cenu virs 66.00 atzīmes, līdz 2015. gada jūnija līmeņiem. Arī WTI pirmo reizi divarpus gadu laikā testēja 60.00 atzīmi.

Uz šī fona kursa kāpumu demonstrēja vairums izejvielu valūtu. Šai dinamikai palīdzēja arī vispārējais dolāra kursa kritums, taču tas ir otršķirīgs faktors, kuram pa spēkam tikai pastiprināt kopējo noskaņojumu.

Šorīt Āzijas sesijā nafta konsolidēja šaurā diapazonā, taču, atnākot Eiropas spēlētājiem, situācija var mainīties. Lībijas naftas vada remontam būs vajadzīgs laiks, kas noteikti atspoguļosies valsts naftas ieguves un piegādes rādītājos, kā arī ietekmēs pasaules pieprasījuma un piedāvājuma līdzsvaru. Vai ar šiem uzskatiem pietiek, lai pirms Jaunā gada paceltu naftas kotācijas jaunos augstumos, vai arī treideri izmantos iespēju peļņas fiksācijai? Atbilde uz šo jautājumu būs atkarīga no tā, kādus jēlnaftas un tās produktu uzkrājumu rādītājus šodien publicēs ASV enerģētikas ministrija.

Valūtu tirgū eiro atkal aug pēc negaidītā Ziemassvētku krituma, kur, kā parasti šādos gadījumos, ar lielu daļu ticamības, vainīgi roboti un algoritmi. Šobrīd EUR/USD tirgojas uz 1.1878, tādējādi no atvēršanās cenas pakāpjoties par 0.12%. Arī mārciņa un jēna īsina laiku diapazonos un bez pietiekoši laba iemesla negrasās tos pamest. Bitcoin cena atkal ir virs 16000, pie tam kriptovalūta kopš nedēļas sākuma pakāpusies par aptuveni 4000 dolāriem, izveidojot pamatu ap 12550 dolāru atzīmi. Spekulatīvie faktori un zemā likviditāte joprojām ir galvenie virzītājspēki gan tradicionālo, gan kriptovalūtu tirgū.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv