Nafta dziedē brūces, eiro un mārciņa gaida savu regulatoru spriedumu

Treideri.lv | 14. decembris 2017 09:51
Nafta dziedē brūces, eiro un mārciņa gaida savu regulatoru spriedumu

Āzijas reģionā viss mierīgi. ASV Federālā Rezervju Sistēma vakar paaugstināja federālo fondu likmi par 25 b. p., pilnībā attaisnojot investoru prognozes, kā arī iezīmēja turpmāku monetārās politikas normalizāciju 2018. gadā. Kopumā, tie, kas bažījās par jūtami piesardzīgu noskaņojumu un atbalstu stimuliem, ir nomierinājušies, taču ne tik ļoti, lai apturētu dolāra un obligāciju ienesīguma kritumu stratēģijas “pārdod uz faktiem” ietvaros tūlīt pēc sanāksmes.

Austrālijas dolārs aug, pozitīvās makro-statistikas uzmundrināts

Darba tirgus Austrālijā acīmredzami ir labā formā. Novembrī ekonomika radījusi vairāk kā 61 tūkstoti darba vietu, pie tam galvenokārt, pilnas nodarbinātības segmentā. Tas ir ne tikai labāk par rādītājiem, bet arī labāk par visu, kas bijis kopš 2015. gada oktobra. Vēl viens patīkami pārsteidzošs faktors – izmaiņas dalībā darba tirgū no 65.2% līdz 65.5%. Pirmajā brīdī šķiet – izmaiņas nav lielas, taču, ja atceramies, ka šis rādītājs pēdējo reizi pieauga pirms sešiem gadiem, tad šie 0.3% iegūst pavisam citu nozīmi. Bez tam, Austrālijas dolārs ieguvis atbalstu uz vispārējā USD krituma un Ķīnas pozitīvās makro-statistikas fona. Rezultātā AUD/USD šorīt uzlēcis par 0.4% un notestējis sesijas maksimumus ap 0.7674. Šī brīža kurss ir 0.7662. Lokālās pretestības ir uz  0.7700/10 un 0.7750. Kritums zemāk palīdzēs pārdevējiem atgriezt pāri līdz 0.7503.

Brent dziedē brūces pēc vakardienas krituma

ASV Enerģētikas Informācijas Pārvaldes dati naftas tirgus treiderus atgriezuši uz zemes. Brent cena vakar dienas laikā nokritās par gandrīz dolāru. Arī WTI kritās, taču nedaudz ieturētāk. Šorīt kaislības nedaudz pierimušas, atmiņā atgriezušās Fortis naftas vada problēmas un sākusies augoša korekcija. Acīmredzams, ka EIA atskaite kļuva par papildus iemeslu peļņas fiksācijai Brent naftas pirkšanas darījumos, taču, kamēr Fortis būs slēgts, šī dinamika, visdrīzāk, par stabilu trendu nekļūs, savukārt Ziemeļjūras ražotāji signalizē par ieguves apturēšanu. Toties, tiklīdz naftas vads atgriezīsies ierindā, naftas cena var strauji kristies.

ECB un Anglijas Banka centīsies palikt nepamanītas

Anglijas Banka un ECB šodien paziņos lēmumus par likmēm, pie tam abi regulatori, visdrīzāk, rīkosies stingri prognožu ietvaros. Marks Karnī un viņa komanda paaugstinās likmi, paudīs bažas attiecībā uz Brexit un ar to saistīto nenoteiktību, un norakstīs inflācijas pieaugumu par 3.1% uz mārciņas devalvāciju. Šis scenārijs paredz mierīgu tirgus reakciju un diapazonu saglabāšanu galvenajos cross pāros ar britu mārciņu. GBP/USD vakar pakāpās uz ASV dolāra krituma rēķina. Pāris pārgāja diapazonā virs 1.3400 un nu tam nepieciešams nostiprināties jaunajā teritorijā. Ja tas pārdzīvos Anglijas Bankas lēmumu virs šī līmeņa, pircējiem radīsies iespēja pakāpties sākotnēji līdz 1.3470, bet pēc tam līdz 1.3520, ar noteikumu, ka Brexit drāmā iztiks bez jauniem sižeta pagriezieniem.

Eiropas Centrālā Banka politiku atstās bez izmaiņām, tajā pat laikā daži bažījas par slēptu Dragi “agresiju”. Eiropas regulatora vadītājs, iespējams, centīsies sniegt optimistisku ekonomisko prognozi, tajā pat laikā neizprovocējot eiro kāpumu. Paskatīsimies, kā viņam tas izdosies. Atī EUR/USD vakar pakāpās, taču ne pēc savas gribas. Notestējot Āzijas sesijas maksimumus ap 1.1843, pāris šobrīd atgriezies pie 1.1813.

, , , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv