Nafta atjaunojusi 15 mēnešu minimumu

Treideri.lv | 18. decembris 2018 11:01
Nafta atjaunojusi 15 mēnešu minimumu

Naftas rezervju pieaugums Kušingā, kā arī akciju cenu kritums Volstrītā ir galvenie negatīvie impulsi.

NYMEX biržā tirgoto WTI markas jēlnaftas janvāra nākotnes līgumu cena vakardienas Ņujorkas tirdzniecības sesijā nokrita līdz $49.09 par barelu. Šādā veidā, pirmdien 17. decembrī WTI jēlnaftas vērtība nokritās par 4% salīdzinājumā ar piektdienas noslēgšanās cenu un sasniedza zemāko līmeni kopš 2017. gada 13. septembra.

Naftas cenu krituma draiveri

Kompānija Genscape paziņoja par komerciālās naftas rezervju pieaugumu ASV lielākajā naftas krātuvē Kušingā, Oklahomas štatā. Aģentūra Bloomberg ņem vērā šos Genscape datus, veidojot savas prognozes par krājumu izmaiņām Kušingā. Bloomberg prognozē, ka nedēļā līdz 14. decembrim krājumi ASV lielākajā naftas krātuvē, kas nodrošina piegādes pēc WTI nākotnes līgumiem, pieauguši par 1.3 miljoniem barelu.

Enerģētikas administrācijas pārvalde (EIA) pagājušajā nedēļā paziņoja, ka rezerves Kušingā nedēļā līdz 7. decembrim pieaugušas par 1.15 miljoniem barelu. Bloomberg prognoze bija tuvu oficiālajiem datiem: aģentūra prognozēja pieaugumu par 1.1 miljonu barelu.

Arī amerikāņu akciju tirgus demonstrē negatīvu dinamiku, tādējādi radot spiedienu uz naftas kotācijām. Akciju cenas Volstrītā krītas, gaidot ASV FRS Federālās atvērtā tirgus komitejas sanāksmi. Tiek plaši prognozēts, ka FRS 19. decembrī kārtējo reizi paaugstinās procentu likmes par 25 b. p. līdz 2.5% gadā.

Tirgus dalībnieki prognozē, ka FRS ne tikai paaugstinās likmi, bet arī dos signālu attiecībā uz to, ka gaidāms vēl viens paaugstinājums. Eksperti bažījas, ka tas var veicināt ekonomiskās izaugsmes tempu kritumu.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

 1. nezinu

  Tirgus spekulantus varbūt tas satrauc un arī tās valstis, kuras sēž uz lielām naftas rezervēm. Bet mani kā ierindas Latvijas pilsoni – tas nesatrauc necik un pat priecē, ka naftas produktu cenas krīt :)

 2. Trader_

  Ceri, ka degvielas cenas kritīsies?! :D Bet nu gudri veči runā, ka kritīs vēl, tā kā, pirkt laikam vēl pāragri.

 3. ja?_

  Ir paredzama lielā ķibele, ka vēl kritīs?

 4. nezinu

  Nedomāju, ka kāds to var noprognozēt. šobrīd tāda neliela panika valda tirgos vai precīzāk atkal tiek tirgotas baumas un prognozes. Daudzi bēg no riskiem vai vismaz tos samazina, tādejādi izraisot korekciju dažādos tirgos. Ja šī būs tikai korekcija, tad domāju drīz vien cenas nostabilizēsies. Bet ja tas pāraugs panikā, tad visādi brīnumi var notikt.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv