MUFG: šobrīd maz kas var traucēt dolāra valdīšanai valūtu tirgos

Treideri.lv | 1. augusts 2019 17:09
MUFG: šobrīd maz kas var traucēt dolāra valdīšanai valūtu tirgos

ASV FRS rīcība liek apšaubīt analītiķu un fondu pārvaldnieku aprindās plaši izplatīto viedokli, ka dolāram tuvākajos mēnešos vajadzētu zaudēt vērtību.

Dolāra kurss pret vairumu konkurentu ceturtdien pieaudzis. Attiecībā pret eiro amerikāņu valūta sasniegusi 26 mēnešu (kopš 2017. gada maija) augstāko atzīmi – 1.1025.

ASV valūtas ralliju veicināja Federālās atvērtā tirgus komitejas (FOMC) sanāksmes rezultāti, kā arī sekojošie FRS vadītāja komentāri. Džeroms Pauels paziņoja, ka viņš trešdien realizēto pirmo pēdējos desmit gados procentu likmju pazemināšanu neuzskata par ilgstoša monetārās politikas mīkstināšanas cikla sākumu.

FRS pozīcija liek apšaubīt analītiķu un fondu pārvaldnieku aprindās plaši izplatīto viedokli, ka dolāram tuvākajos mēnešos vajadzētu zaudēt vērtību, norāda MUFG valūtu stratēģis Lī Hārdmans. Eksperts saskata priekšnoteikumu dolāra kursa pieaugumam.

Ņemot vērā lielāku nenoteiktību attiecībā uz turpmāko FRS politikas mīkstināšanu un jaunu ekonomiskā vājuma pazīmju rašanos aiz robežas, tuvākajā perspektīvā ielikts pamats stiprākam dolāram”,

– saka eksperts.

Federālās Rezervju Sistēmas paziņojumi neļauj attaisnot tirgus prognozes, kas līdz gada beigām paredzēja vēl divas procentu likmju pazemināšanas

Tagad federālo fondu likmju nākotnes līgumu tirgus vairs nav pārliecināts, ka līdz 2020. gada decembrim likme būs pazemināta par 75 bāzes punktiem. Līdz vakardienas FOMC sanāksmes rezultātu paziņošanai un FRS vadītāja komentāriem tirgus pilnībā bija iecenojis likmes samazināšanu līdz 2020. gadam par 100 bāzes punktiem.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv