Morgan Stanley: Japānai ir 2-3 gadi līdz krīzei

Treideri.lv | 10. janvāris 2014 09:41
Morgan Stanley: Japānai ir 2-3 gadi līdz krīzei

Morgan Stanley ekonomisti uzskata, ka inflācija un pārlieku lieli tēriņi Japānai draud ar krīzi, investori, kas ieguldījuši valsts obligācijās, gatavojas patēriņa cenu kāpumam. 

Pēdējā izsolē pieprasījums uz obligācijām, kuru ienesīgums piesaistīts inflācijai, pārsniedza piedāvājumu 2,87 reizes. Inflācijai nepiesaistīto 10 gadu termiņa vērtspapīru ienesīgums visdrīzāk līdz 2014. gada beigām sasniegs 0,84%.

Morgan Stanley MUFG Securities ekonomisko pētījumu vadītājs Japānā Roberts Feldmans uzskata, ka Japānas valdībai ir 2-3 gadi laika lai tiktu galā ar izdevumu pieaugumu, vai arī naksies saskarties ar krīzi.

Šajā gadā divos piegājienos jāpaaugstina 5% pārdošanas nodoklis, tai pat laikā sociālās aprūpes izdevumi augs par vairāk kā par 4%, kā arī pastāv parādu apkalpošanas izdevumu pieauguma risks. Spriežot pēc visa, nākošajā finanšu gadā izdevumu pieauguma tempi apsteigs ienākumu kāpumu.

“Pastāv risks, ka augs procentu izmaksas, ja valdība nespēs samazināt budžeta deficītu, kad pieaugs inflācija un ienesīgums”, uzskata Feldmans, “Ja no jūtamiem uzlabojumiem ekonomikas sektorā nebūs jūtams ienākumu kāpums no nodokļiem, pastāv krīzes sākuma risks”.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv