Morgan Stanley: ASV dolāru gaida ilgstošs kritums

Treideri.lv | 9. marts 2018 11:28
Morgan Stanley: ASV dolāru gaida ilgstošs kritums

Morgan Stanley valūtu stratēģiem pret ASV dolāru jūtas nav nekādas siltās, tie turpina atgādināt par ASV milzīgo deficītu un Savienoto Valstu atpalikšanu uz pasaules ekonomikas izaugsmes fona.

Eksperti uzskata, ka izredzes uz amerikāņu valūtas kāpumu ir vien tādā gadījumā, ja ASV obligāciju ienesīguma pieaugums kļūs straujāks, vai arī strauji kritīs riska apetīte. Taču bankā uzskata, ka ne viens, ne otrs tuvākajā laikā nav gaidāms. Apsteidzošo ekonomisko indikatoru rādītāji pēdējā laikā nedaudz atslābuši, kas samazina strauja obligāciju ienesīguma pieauguma iespēju, savukārt reālais ienesīgums ASV 10-gadīgajām obligācijām saglabājas zem 0.8%, paredzot, ka riska aktīvu pievilcība saglabāsies.

MS uzskata, ka korporatīvo atskaišu sezona (bankā prognozē spēcīgus 1. cet. rādītājus) sniegs atbalstu optimisma pieaugumam investoru aprindās, ko veicinās arī tirdzniecības karu radīto risku atslābums. Donalds Tramps ar iedvesmu runā par tirdzniecības kariem, taču šādai retorikai, visdrīzāk, jāpastiprina pārrunu pozīcijas, pie tam riska apetītes kritums uz šī fona tik un tā nenāk par labu dolāram.

Morgan Stanley neuzskata, ka riska apetītes pieaugums spēs atgriezt pie dzīvības jēnas negatīvo trendu – bankā norāda, ka fundamentālie faktori liecina par labu Japānas valūtas kāpumam ilgtermiņā, un iesaka izmantot šos kritumus iegādei.

MS līdz gada beigām EUR/USD kursu prognozē ap 1.30, savukārt 2019. gadā ap 1.40. Savukārt, kas attiecas uz USD/JPY, tad šeit banka pagaidām saglabā 101 prognozi šī gada beigām un nākošgad gaida kritumu līdz 93.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv