Moody’s prognozē būtisku Krievijas Bankas zelta-valūtu rezervju samazinājumu

Treideri.lv | 15. septembris 2014 15:49
Moody’s prognozē būtisku Krievijas Bankas zelta-valūtu rezervju samazinājumu

Pret Krieviju vērstās sankcijas var novest pie lielākā Krievijas Bankas zelta-valūtu rezervju krituma – uzskata Moody’s ekonomisti. Ja sankcijas turpinās darboties ilgāku laika periodu, Krievijas CB rezervju līmenis var nokrist zem 383 miljardiem dolāru, kas ir 2009. gada maijā, finanšu krīzes laikā, fiksēts minimums.

Jauns Rietumu sankciju raunds, visdrīzāk, izraisīs kapitāla aizplūšanu no Krievijas – prognozē Moody’s. Tāpat gaidāms turpmāks Krievijas rubļa vērtības kritums un importa aizvietošanas apjomu palielināšana.

Vājais rublis un importa samazinājums radīs spiedienu uz inflāciju, kas var pieaugt jūtami virs centrālās bankas noteiktā 2014. gada mērķa 4-5%. Patēriņa cenu indekss Krievijā augustā jau ir pieaudzis līdz 7,6%, salīdzinājumam janvārī tas bija 6,1% – uzsver aģentūras analītiķi.

Kopumā sankcijas var izraisīt problēmu saasināšanos un risku pieaugumu Krievijas ekonomikā, kā arī to rādītāju krituma, kas norāda uz valsts kā aizņēmēja veselību. Galvenokārt vidējā un ilgtermiņa perspektīvā var kristies centrālās bankas zelta-valūtu rezerves.

Pagājušajā nedēļā reitingu aģentūra Fitch paaugstināja Krievijas kapitāla aizplūšanas prognozi 2014. gadam līdz 120 miljardiem dolāru. 2015. gadā tas sasniegs aptuveni 100 miljardus dolāru – prognozē aģentūra. Pati centrālā banka šogad kapitāla aizplūšanu prognozē 100 miljardu dolāru apjomā.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv