Merkele norobežojas no strauji augošā eiro, treideri gaida ECB intervences

Treideri.lv | 29. augusts 2017 14:03
Merkele norobežojas no strauji augošā eiro, treideri gaida ECB intervences

Eiro, neilgi pēc Ziemeļkorejas ballistiskās raķetes palaišanas virs Japānas teritorijas, sasniedzis vairāk kā divarpus gadu augstākos līmeņus. Investori visā pasaulē bēg no riska, līdz ar to aug arī Eiropas populārāko obligāciju cenas. Pati Eiropas valūta aug jau trešo dienu pēc kārtas.

Dienvidkorejas prezidents aicinājis atbildēt ar spēku, kas, pēc treideru domām, uzsver pieaugošo eiro kā patvēruma valūtas pievilcību. Pieaugusi ASV obligāciju cena, Vācijas 10-gadīgo obligāciju ienesīgums krities līdz divu mēnešu minimumam, jo investori meklē drošākos aktīvus. Eiro šogad pret ASV dolāru pakāpies par vairāk kā 14%, reaģējot uz prognozēm, ka Eiropas Centrālā Banka paziņos par saviem plāniem samazināt ārkārtas finanšu stimulu paketi. Valūta virzījās pretēji to analītiķu prognozēm, kuri gada sākumā prognozēja tās kritumu un daži pat paredzēja tās paritāti ar dolāru.

Eiro pakāpies, jo dolārs nav patvērums no Ziemeļkorejas faktora. Esošajos līmeņos tas ir pārvērtēts lielākajā vairumā rādītāju, taču tirgus, visdrīzāk, to izvilks vēl augstāk ar tādu pašu rāvienu, kā centās to nogremdēt gada sākumā”,

– uzskata Banco Santander SA bankas G10 grupas valūtu analīzes nodaļas vadītājs Stjuarts Benets. Eiro šodienas rallija laikā pirka arī lielie investori, tāpat pieprasījumu stimulē nākošās nedēļas ECB monetārās politikas apskata publikācija. Vienotā valūta pirmo reizi kopš 2015. gada janvāra tirgojas virs psiholoģiskā 1.2000 līmeņa. Tehniskā perspektīva ir tāda, ka treideri skatās uz $1.2167, kur atrodas eiro 2014. gadā sāktā krituma 50% korekcijas līmenis.

ASV valsts kases 10-gadīgās obligācijas kritušās par septiņiem bāzes punktiem līdz 2.09%, savukārt Vācijas 10-gadīgās obligācijas piedzīvoja ienesīguma kritumu par veseliem pieciem bāzes punktiem līdz 0.32%, kas ir zemākais līmenis kopš 27. jūnija. ECB prezidents Mario Dragi savā runā Džeksonholā nolēma nepieminēt eiro, tikmēr Eiropas Centrālo Banku pārstāvji bažas par valūtas kāpumu pauda 20. jūlija sanāksmes protokolā.

Šī 1.20 līmeņa pārvarēšana kļuvusi par satraucošu zīmi visā pasaulē. Tirgus gaida izdaudzināto iejaukšanos no Dragi puses. Kaut kādā brīdī mēs to arī ieraudzīsim no ECB ierēdņu puses, jo īpaši tagad, kad esam virs $1.20″,

– norāda Mizuho Bank Ltd. hedžfondu pārdošanas nodaļas vadītājs Nīls Džonss.

Tikmēr Vācijas kanclere Angela Merkele, kurai tika jautāts par eiro ietekmi uz Vācijas tirdzniecības bilances pozitīvo saldo, norādīja tikai, ka tas ir vienkāršs fakts, ka eiro maiņas kurss ietekmē tirdzniecības apstākļus.

Es nepieņemu lēmumus par eiro maiņas kursu. Personīgi es tirdzniecības proficītā milzīgu problēmu nesaskatu”,

– norādījusi Merkele preses konferencē Berlīnē. Taču Merkele uzskata, ka, ja tagad tirdzniecības proficīts sāks sarukt, tad tas būs viens no faktoriem, kuri tiešām tiek kontrolēti. ASV prezidents Donalds Tramps Vāciju gada sākumā apsūdzēja par tās tirdzniecības bilanci ar ASV, tikmēr Merkele paziņoja, ka tas ir Vācijas kvalitatīvo preču pieprasījuma rezultāts.

Pagājušajā gadā Eiropas lielākā ekonomika – Vācija eksportēja uz ASV preces par 66 miljardiem dolāru vairāk, nekā importēja, kas veicināja Trampa kritiku Vācijas autoražotāju, tajā skaitā Daimler AG, Volkswagen AG un BMW AG, virzienā.

Mums nav politiskas ietekmes uz biržas tirdzniecību, esam priecīgi par savu konkurētspēju, un izvairāmies no negodīgas tirdzniecības prakses”,

– norādījusi Merkele.

Kanclere savā ikgadējā vasaras preses konferencē, nepilnas četras nedēļas pirms vēlēšanām, uzstājās vairāk kā 90 minūtes, apskatot lielu daudzumu tēmu, tajā skaitā attiecības ar Poliju, sankcijas pret Krieviju un diskusijas ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu par attiecību padziļināšanu Eiropas Savienības ietvaros.

Attiecībā uz Eiropas finanšu ministru Merkele norādījusi, ka viņai pret to kā koncepciju nav iebildumu. Nepieciešams tikai noteikt šāda finanšu ministra pilnvaras, taču pārrunas ar Franciju vēl nav nonākušas tik tālu.

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv