Mēneša un ceturkšņa beigās mārciņas pircēji atkāpjas

Treideri.lv | 27. marts 2018 17:12
Mēneša un ceturkšņa beigās mārciņas pircēji atkāpjas

Agresīvā korekcija izbojājusi kopējo pozitīvo mārciņas ainu pirmā ceturkšņa beigās.

Mēneša un pirmā ceturkšņa beigās mārciņa sākusi zaudēt pievilcību, pārī ar dolāru nokrītot par 1.1% un Eiropas sesijā sasniedzot 1.4065 minimumu. Atlēciens notika uz vispārējas dolāra atgūšanās fona pozīciju korekcijas apstākļos un atskatoties uz to, ka no pilnvērtīga Ķīnas un ASV tirdzniecības kara tomēr varētu izvairīties. Mārciņa krītas arī pret eiro, zaudējot 0.5% un sasniedzot 0.8763 par Eiropas vienotās valūtas vienību.

Britu mārciņas kritums notiek uz spēlētāju pozīciju maiņas fona saistībā ar mēneša un ceturkšņa beigām, kura laikā mārciņa demonstrēja kāpumu un nu šķiet ievainojama, brīdina Virajs Patels no ING. Pēc viņa teiktā, šodienas mārciņas dinamika – arī ņemot vērā eiro kritumu pret dolāru – nav saistīta ne ar Brexit, ne citiem Lielbritānijas iekšējiem faktoriem. Apjomīgāks mārciņas kritums uzsver tās ausgtā ienesīguma raksturu – valūta labvēlīgos apstākļos demonstrē apsteidzošu dinamiku un, situācijai pasliktinoties, tiek pakļauta spēcīgas spiedienam.

Mēneša beigām raksturīgā pozīcīju korekcija šoreiz, gaidāmo svētku dēļ, notiek agrāk, norāda Adams Kouls no Capital Markets. Akciju izpārdošana martā paredz dolāra iegādi mēneša beigās, un šī tendence vienmēr spilgtāk izpaužas pārī ar mārciņu. Vēl jo vairāk, investori runā, ka dolāra kopējās negatīvās perspektīvas 2018. gadā paver iespējas valūtas kāpumam portfeļu korekcijas apstāļos pirms Lieldienu brīvdienām.

Uzskatu, ka dolāra kāpums turpināsies līdz dienas beigām, jo dolāra pārdevēju noskaņojums, kaut arī ir fundamentāli pamatots, tomēr šķiet pārmērīgs”,

– uzsver UBP stratēģis Kuns Čou.

Vispārējās atgūšanās raksturs līdzinās dolāra īso pozīciju likvidācijai uz amerikāņu valsts obligāciju ienesīguma kāpuma viļņa, kas līdz nesenam laikam uz valūtām nekādu jūtamu ietekmi neradīja. Taču tas viss notiek ilgtermiņa negatīva trenda kontekstā no maksimumiem, kas tika sasniegti pēc Trampa ievēlēšanas ASV prezidenta amatā 2016. gada novembrī.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv