Mejas vārdi sarūgtina mārciņu

Treideri.lv | 22. septembris 2017 17:13
Mejas vārdi sarūgtina mārciņu

Terēza Meja savu runu Florencē sāka ar atzīšanos, ka Lielbritānija nekad nav bijusi daļa Eiropas. Uzreiz kļuva skaidrs, ka mārciņai tas neko labu nesola. Treideri centās pieķerties katrai cerīgākai frāzei, lai nostātos vispārējās tendences virzienā, taču premjere vēlreiz pierādīja, ka viņa ir reāliste. kurai Eiropas partneri jānostāda gaidāmās šķiršanās fakta priekšā.

Rezultātā mārciņa lēnām turpināja kritumu 1.35 virzienā, sasniedzot 1.3487 dolāru atzīmi. Tagad sterliņu mārciņa cenšas nostiprināties virs 10 dienu slīdošā vidējā uz 1.3424.

Meja atkārtoja, ka Lielbritānijas uzdevumi un mērķi attiecībā uz izstāšanos no ES nav mainījušies, uzsverot, ka briti izvēlējušies iekšējo, nevis vienoto kontroli. Premjerministre vēlreiz norādīja, ka Lancaster House nospraustie Brexit pārrunu mērķi ir aktuāli arī šodien. Viņa atzina, ka Lielbritānija vairs nebūs vienotā tirgus un muitas savienības daļa. Premjere izteica novēlējumu, lai ES un Lielbritānijas pilsoņi turpinātu dzīvot tāpat kā iepriekš. Meja saprot, ka Brexit radīs nenoteiktību citiem nodokļu maksātājiem ES. Tāpēc viņa piedāvā pārejas periodu, pēc tam, kad Lielbritānija būs pametusi ES. Pēc Mejas teiktā, šim periodam jābūt aptuveni diviem gadiem. Meja apgalvoja, ka vienošanās par pilsoņu tiesībām tiks iekļauta Lielbritānijas likumdošanā.

Meja uzskata, ka nepieciešams jaudīgs un adekvāts mehānisms ES un Lielbritānijas domstarpību risināšanai, jo Eiropas un Lielbritānijas tiesas tās nespēj atrisināt. Pēc Mejas domām Kanādas tipa vienošanās novedīs pie nevajadzīgiem ES un Lielbritānijas attiecību ierobežojumiem. Meja piebilda, ka viņas valsts vēlas arī turpmāk piedalīties programmās, kas veltītas zinātnei, drošībai un citām sfērām. Premjere uzsvēra, ka Lielbritānija atbalsta ES uzticību augstajiem regulācijas standartiem. Meja aicināja rast atjautīgu ES un Lielbritānijas attiecību risinājumu, kā arī apgalvoja, ka Lielbritānija pēc Brexit noteikumus nemainīs. Viņa uzskata, ka gadījumā, ka vienošanās netiks panākta, tā būs vēsturiska izgāšanās.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv