Meja panākusi jaunu Brexit darījumu, prasa apstiprināšanu parlamentā

Treideri.lv | 12. marts 2019 10:51
Meja panākusi jaunu Brexit darījumu, prasa apstiprināšanu parlamentā

Terēza Meja vienojusies par Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības nosacījumu pārskatīšanu, taču nav skaidrs, vai viņa ir paveikusi pietiekoši, lai šodien balsojumā gūtu parlamenta vairākuma atbalstu.

Pēc haotiskās plānu maiņas Londonā pirmdien premjerministre pēdējā brīdī pieņēma lēmumu lidot uz Strasbūru uz vakara pārrunām ar Eiro-komisijas prezidentu Žanu-Klodu Junkeru.

Pēc vairāk kā divām stundām, nogurušie līderi sāka kopējo preses konferenci, lai paziņotu par izmaiņām, kas, kā abi cer, pieliks punktu mokošajām pārrunām par Lielbritānijas izstāšanās no savienības nosacījumiem. Vēl nav zināms, vai jaunie formulējumi pārliecinās britu likumdevējus atbalstīt jaunos formulējumus šī vakara balsojumā.

Izvēle ir acīmredzama: vai nu šī vienošanās, vai arī Brexit var vispār nenotikt. Novedīsim Lielbritānijas izstāšanos līdz sakārtotam noslēgumam! Mēs to esam parādā vēsturei.”,

– aicinājis Junkers. Meja vērsās pie parlamenta, kur nopietnas domstarpības valda arī viņas pašas Konservatīvajā partijā. “Šobrīd ir īstais laiks kļūt saliedētiem, atbalstīt šo uzlaboto Brexit vienošanos un realizēt dzīvē britu tautas uzdevumu”, – norādīja Meja.

Ja šodien parlaments noraidīs jauno vienošanos, Meja apsolījusi trešdien organizēt balsojumu Kopienu palātā par izstāšanos no ES bez vienošanās. Ja parlamenta locekļi nolems izmantot veto tiesības attiecībā uz Brexit bez vienošanās, tad pēc tam būs iespēja balsot par Lielbritānijas izstāšanās no savienības atlikšanu.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv