Mazumtirdzniecības pieaugums ASV septembrī atpaliek no prognozēm

Treideri.lv | 14. oktobris 2015 15:49
Mazumtirdzniecības pieaugums ASV septembrī atpaliek no prognozēm

ASV mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi 2015. gada septembrī pieauguši par 0.1% salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kad to apjoms nemainījās, tā liecina valsts Tirdzniecības ministrijas dati.

Aģentūras Bloomberg aptaujātie analītiķi prognozēja rādītāja pieaugumu par 0.2%.

Septembra mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi, neskaitot automašīnas, degvielu un celtniecības materiālus (tā saucamā “kontrolgrupa”) – radītājs, ko izmanto ASV IKP aprēķinos – krities par 0.1%. Eksperti gaidīja 0.3% pieaugumu.

Mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi, neskaitot automašīnas, pagājušajā mēnesī palikuši nemainīgi pēc 0.2% pieauguma jūlijā, kaut gan ekonomisti prognozēja rādītāja pieaugumu par 0.3%.

Amerikāņi septembrī priekšroku deva uzkrājumiem, nevis pirkumiem, uz lētāka kurināmā rēķina sataupītos līdzekļus noliekot malā. Vājie mazumtirdzniecības pārdošanas rādītāji var pastiprināt bažas par ASV patēriņa sektora stāvokli, kas veido ap 70% no IKP.

Iespējams, mūsu aizsardzībā parādījušās plaisas. Šajā sakarā rodas jautājums par iepriekš novēroto patēriņa izdevumu pieauguma tempu stabilitāti”,

– uzskata TD Securities LLC analītikas un stratēģijas nodaļas vadītāja vietniece Milana Marlēna.

7 no 13 mazumtirdzniecības preču kategoriju pārdošanas apjomi septembrī ir kritušies. Nozīmīgākais krituma temps fiksēts degvielas uzpildes stacijās (3.2% – lielākais kritums kopš janvāra). Pārtikas produktu, dzērienu un celtniecības materiālu realizācijas apjomi kritušies par 0.3%.

Pēc ekspertu vērtējuma, neraksturīgi siltie laika apstākļi septembra vidū traucēja rudens apģērbu pārdošanai (+0.9%). Bez tam, ASV Nodarbinātības ministrija šodien publicēja ražotāju cenu datus. PPI indekss 2015. gada septembrī krities par 0.5% salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, kurā tas palika nemainīgs. Salīdzinot ar 2014. gada septembri cenu indekss krities par 1.1%

Bloomberg aptaujātie analītiķi gaidīja PPI kritumu par 0.2%, savukārt gada izteiksmē – 0.8%.

Ražotāju cenas, neskaitot pārtikas produktus un energonesējus septembrī krities par 0.3% salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi un pieaudzis par 0.8% gada izteiksmē. Analītiķi prognozēja pirmā rādītāja pieaugumu par 0.1%, otrā – par 1.2%.

 

Treideri.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv