Mazumtirdzniecības apgrozījums gada laikā audzis par 10,5%

Treideri.lv | 30. maijs 2014 13:34
Mazumtirdzniecības apgrozījums gada laikā audzis par 10,5%

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar martu, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums palielinājās par 2,5%. Pārtikas preču mazumtirdzniecība pieauga par 1,2%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 3,5%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā sezonalitāti, aprīlī salīdzinājumā ar martu ir pieaudzis par 4,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

Gadu iepriekš – 2013.gada aprīlī salīdzinājumā ar 2013.gada martu – apgrozījums samazinājās par 1,5%.

Šā gada aprīlī salīdzinājumā ar 2013.gada aprīli pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās kopējais mazumtirdzniecības apgrozījums palielinājās par 10,5%. Pārtikas preču grupā tas pieauga par 9,7%, bet nepārtikas preču tirdzniecības apjoms palielinājās par 11,0%.

Straujākais apgrozījuma pieaugums aprīlī bija autodegvielas mazumtirdzniecībā – par 24,3%, metālizstrādājumu, instrumentu, būvmateriālu un santehnikas mazumtirdzniecībā – par 21,4%, kā arī apģērbu, apavu un ādas izstrādājumu mazumtirdzniecībā – par 16,8%.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums faktiskajās cenās, neņemot vērā kalendāra dienu ietekmi, salīdzinot ar pagājušā gada aprīli, ir pieaudzis par 9,7%. Lielo pieaugumu gada griezumā veicināja 2014.gada aprīļa labvēlīgie laika apstākļi, kas, salīdzinot ar 2013.gada vēlo pavasari, paātrināja sezonas preču tirdzniecības sākumu.

Šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmajiem četriem mēnešiem pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem apgrozījums mazumtirdzniecībā kopumā ir pieaudzis par 4,4%. Par 4,8% ir palielinājies pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms, bet nepārtikas preču mazumtirdzniecība pieaugusi par 4,1%.

Avots: Bnn.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv