Marks Karpeless: mīlestība pret bitcoin zudusi, palicis vien kaķis un miljards dolāru

Treideri.lv | 6. aprīlis 2018 20:59
Marks Karpeless: mīlestība pret bitcoin zudusi, palicis vien kaķis un miljards dolāru

Viena no kriptovalūtu pasaules odiozākajām figūrām un desmitiem tūkstošu cilvēku greizsirdības aobjekts Marks Karpeless, kurš kriptovalūtu sabiedrības priekšā stājās Reddit populārajā sesijā АМА (Ask Me Anything), atzinies, ka zaudējis 35 kg, sievu un mīlestību pret kriptovalūtām.

Sirsnīgie privātie stāsti

Reiz pasaulē lielākā, Japānas birža Mt. Gox, bankrotēja 2014. gadā, pēc tam, kad klajā nāca milzīgu summu pazušanas fakts no lietotāju kontiem. 2015. gadā Karpelesu, kurš biržu vadīja kopš 2011. gada, arestēja Japānas policija un kādu laiku nācās pavadīt ieslodzījumā. Kā stāsta pats Karpeless, četru ieslodzījumā pavadīto mēnešu laikā, sliktās barošanas dēļ, viņš zaudējis aptuveni 35 kg svara. Tāpat viņš rakstīja, ka šķīries no sievas, piebilstot: “Taču mans kaķis mani nepameta.” Pēc paša teiktā, viņš par dalību jautājumu-atbilžu sesijā izlēmis draugu mudināts.

Tāpat Karpeless joprojām iesaistīts izmeklēšanā sakarā ar apsūdzībām par līdzekļu izzagšanu no klientu depozītiem un to iztērēšanu personīgajām vajadzībām. Taču viņš pats turpina apgalvot, ka nav vainīgs.

Saziņas procesā Karpeless pastāstīja, ka vēlas atkal strādāt par inženieri, pie tam ne obligāti saistībā ar kriptovalūtām. Un visbeidzot viņš atzinis, ka, ja kādreiz kinematogrāfisti izlems uzņemt filmu par Mt. Gox uzplaukumu un norietu, viņš vēlētos, lai viņa varoni tēlotu Džeks Bleks.

Skaistie žesti

Martā kļuva zināms, ka Japānas likumdošanas īpatnību dēļ, Karpeless, kā akcionārs, Mt. Gox bankrota procedūras rezultātā, teorētiski var saņemt vairāk kā 1 miljardu ASV dolāru, jo pretenzijas prasībā bija izteiktas jēnās pēc bankrota brīdī fiskētā kursa, bet kopš tā laika bitcoin vērtība pieaugusi tik ļoti, ka ar to pietiktu lai norēķinātos ar kreditoriem un Karpelesu padarītu bagātu. Taču viņš uzsvēris, ka cer atgriezt visu šo naudu biržā un sadalīt to tūkstošiem Mt. Gox cietušo klientu.

Un negaidīta atzīšanās

Bitcoin pamatā esošā revolucionārā blokķēžu tehnoloģija uz dalītā reģistra bāzes, var nest labumu daudzās nozarēs, sākot ar piegādes ķēžu pārvaldi un beidzot ar lētiem starptautiskiem naudas pārvedumiem. Taču bitcoin šīs perspektīvas nepavisam nepalīdz. Šodien kriptovalūta nolaidusies diapazonā ap $6 500, kopš 2018. gada sākuma zaudējot vairāk kā 50% savas vērtības. Karpeless pastāstīja, ka viņa īpašumā nav neviena bitcoin, tajā pat laikā piebilstot, ka tās galvenais konkurets – ethereum vēl ir pārāk “nenobriedis”, lai varētu runāt par nopietnu izmantošanu.

Šai tehnoloģijai, bez šaubām, ir nākotne, taču bitcoin būs grūti turpināt attīstību un turēt latiņu. Es, protams, varu kļūdīties. Esmu kļūdījies daudzkārt”,

– viņš atzinis Reddit čatā.

, , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv