Mārciņu iepriecinājis Endija Holdeina teiktais

Treideri.lv | 21. jūnijs 2017 16:09
Mārciņu iepriecinājis Endija Holdeina teiktais

Mārciņa ar prieku rod iemeslu korekcijai. Un šādu iemeslu šobrīd sniedz Anglijas Bankas galvenā ekonomista Endija Holdeina (attēlā) komentāri par to, ka 2. pusgadā vajadzētu atcelt dažus stimulējošos pasākumus.

Baņķieris atzina, ka jūnija vēlēšanas radījušas nenoteiktību un, ņemot vērā šo nenoteiktību, likmju paaugstināšana var negatīvi ietekmēt uzticību. Taču novēlotas likmju paaugstināšanas risks var negatīvi ietekmēt uzticību. Šādā veidā Endijs Holdeins pievienojas agresīvi noskaņotajam Anglijas Bankas Monetārās politikas komitejas spārnam.

Ja dati attaisno, es domāju, derētu atcelt dažus no pagājušā gada augustā ieviestajiem papildus stimuliem”,

– norādījis Holdeins. Viņa komentāri pastiprinājuši pazīmes, ka ierēdņi kļūst arvien vairāk norūpējušies par to, ka inflācija pārsniedz 2% mērķi. Kristīne Forbsa, kas mēneša beigās pamet banku, aģentūrai Bloomberg pirmdien paziņojusi, ka inflāciju nosaka mārciņas kritums, jo referendumu nedrīkst ignorēt un ir pamats gaidīt likmju paaugstināšanu.

Iepriekš mārciņai stipri iegrieza pilnīgi pretējs regulatora vadītāja Marka Karnī viedoklis, atzīstot, ka pagaidām nav īstais laiks likmes paaugstināšanai. Kaut gan, tā uzdevums ir regulēt tirgus prognozes, atvēsināt tirgus likmju pieaugumu, lai priekšlaicīgi nepasliktinātu kreditēšanas apstākļus. Mārciņa, pēc šo komentāru publiskošanas pakāpās par 0.5% līdz 1.2691 ASV dolāru atzīmei.

Holdeins norādījis, ka vispārējā ekonomiskā aina ir  “saprātīgi cerīga”, piebilstot, ka, ja politika tiks normalizēta pārāk vēlu, tas var novest pie daudz straujāka likmju paaugstinājuma nākotnē. Šāds viedoklis kontrastē ar komitejas komentāriem pēc pagājušās ceturtdienas sanāksmes, kur regulators norādīja, ka likme tiks paaugstināta pakāpeniski.

Oficiālās Brexit pārrunas sākās pirmdien. Lielbritānijas pozīcija ir tāda, ka, pēc konservatīvo plāniem, valsts izstājas arī no Eiropas vienotās ekonomiskās telpas un muitas savienības. Tuvākajā laikā Terēza Meja savus Eiropas kolēģus iepazīstinās ar saviem piedāvājumiem attiecībā uz Eiropas iedzīvotāju statusu Lielbritānijā un britu statusu ES. Pēc BK Asset Management analītiķa Borisa Šlosberga domām, bez acīmredzama progresa pārrunās, tirgus dalībnieki uztraucas par mazākuma valdības perspektīvām un Mejas nepārliecinošo nostāju. “Uz šī fona mārciņa turpina savu palēnināto kritumu” – uzskata eksperts.

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv