Mārciņas vērtība pieaugusi, reaģējot uz optimismu ap Brexit

Treideri.lv | 13. septembris 2019 16:53
Mārciņas vērtība pieaugusi, reaģējot uz optimismu ap Brexit

Paziņojums par Demokrātiskās unionistu partijas (DUP) pozīcijas mīkstināšanu palīdz sterliņu mārciņai, neskatoties uz partijas locekļu noliegumiem.

Mārciņa demonstrē kopš maija lielāko pieaugumu pret dolāru nedēļas laikā. Valūtas vērtība pieaug reaģējot uz paziņojumiem, ak britu politiķi mīkstina savu pozīciju attiecībā uz Brexit. Tas veicina optimismu attiecībā uz potenciālo darījumu. Obligāciju vērtība kritusies, jo pieprasījums pēc aizsargaktīviem valsts parāda izteiksmē mazinājies.

Sterliņu mārciņa noskaņota ar pieaugumu pret eiro noslēgt piekto nedēļu pēc kārtas. Tas būs ilgstošākais uzvaras gājiens kopš 2016. gada, pēc tam, kad Times paziņoja, ka Demokrātiskā unionistu partija, kas ir Konservatīvās partijas sabiedrotā, pieņems jaunu vienošanos, kurā tiks mīkstināts punkts par Īrijas robežu.

Mārciņa, kas ieguvusi arī no dolāra plaša mēroga vērtības krituma, turpināja pieaugumu pat pēc tam, kad daži DUP locekļi šīs ziņas noraidīja. Eksperti norāda, ka tirgus dalībnieki, visdrīzāk, jūt, ka vienošanās galu galā tiks panākta.

Mārciņas kurss piektdien pieauga par 1.1% līdz 1.2476 dolāru atzīmei, kas ir spēcīgākais līmenis kopš 25. jūlija. Kopumā nedēļas laikā mārciņas pieaugums sasniedz 1.4%. 10-gadīgo obligāciju ienesīgums pieaudzis par septiņiem bāzes punktiem līdz 0.74%, augstākajam līmenim kopš jūlija.

“Pēdējās dienās bija zināms optimisms attiecībā uz Brexit darījumu, kas paredzēja visas Īrijas atbalstu”, – norāda MUFG valūtu stratēģis Lī Hardmans. “Smaga Brexit un recesijas riski Lielbritānijā pēdējā laikā mazinājušies, veicinot mārciņas kursa pieaugumu. Mārciņai palīdz arī plaša spektra dolāra vājums, ko veicina ASV un Ķīnas sarunās izskanējušie pozitīvie komentāri”.

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons paudis optimismu attiecībā uz iespējamo vienošanos ar Briseli par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības pirms tikšanās ar Eiropas komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru. Džonsons norādījis, ka šobrīd vienošanās ar ES ir negatava, taču viņš ir atturīgi optimistisks attiecībā uz darījuma ar Briseli noslēgšanu, jo, pēc viņa teiktā, Brexit pārrunās vērojams progress. Agrāk piektdien kļuva zināms, ka Džonsons 16. septembrī darba vakariņās tiksies ar Eiropas komisijas priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv