Mārciņas nervozitāte apstiprina ar Brexit saistītos riskus

Treideri.lv | 10. oktobris 2019 18:28
Mārciņas nervozitāte apstiprina ar Brexit saistītos riskus

Šī brīža cenās nav ņemts vērā scenārijs, kurā Lielbritānija no ES izstājas bez vienošanās.

Pēc vairākām lejupslīdes dienām mārciņa trešdienas rītā pēkšņi devās augšup, reaģējot uz ziņām par to, ka vairāki konservatori var atteikties atbalstīt izstāšanos bez vienošanās. Vēlāk papildu atbalstu valūtai sniedza paziņojumi par to, ka ES, iespējams, varētu piekāpties Īrijas robežas jautājumos.

Tomēr pēdējās ziņas ātri vien noliedza pati Eiropas Savienība un Ziemeļīrijas Demokrātiskās savienības partijas pārstāvji. Rezultātā mārciņa nekavējoties nolaidās no debesīm uz zemes, dienu noslēdzot netālu no 1,22 dolāru atzīmes. Ceturtdien valūtai izdevās atgūt zaudējumus uz IKP atskaites publikācijas rēķina, kas uzrādīja pieaugumu par 0.3%, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Vakarā GBP/USD kurss sasniedza 1.2370 atzīmi.

Šeit ir svarīgi atzīmēt, ka pašreizējās cenās nav iecenots scenārijs, kurā Lielbritānija varētu izstāties bez darījuma. Investori joprojām uzskata, ka puses pēdējā brīdī tomēr noslēgs vienošanos. Un visi signāli, ka tas ir iespējams, kalpo kā impulss mārciņas vērtības pieaugumam.

Pagājušās nedēļas beigās Goldmans Sachs ieteica pirkt mārciņu ar mērķi 1.30, atsaucoties uz to, ka Lielbritānijas valdības jaunie priekšlikumi par Brexit kā minimums veidos tiltu nopietnam dialogam. Kopš tā laika mārciņa ir zaudējusi 1%. Bankas rekomendācijās Stop-Loss atrodas uz 1,19 atzīmes.

Gadījumā, ja izstāšanās notiks bez darījuma, mārciņa zaudēs vēl 10%, uzskata MSCI, prognozējot, ka valūta pieaugs par 8%, ja sarunās tiks panākta virzība. Tajā pašā laikā uz spēles ir ne tikai Lielbritānijas tirgi. MSCI eksperti atzīst, ka haotiskas izejas gadījumā eiro pret dolāru zaudēs aptuveni 5%. Arī Vācijas akcijas piedzīvos lejupslīdi par 5%, savukārt ASV akcijas – par 3%.

Ņemot vērā citus globālās ekonomikas riskus – cikla beigas, ideju un instrumentu izsīkumu centrālo banku rīcībā, Trampa odiozo pieeju tirdzniecībai un ģeopolitikai – ir viegli iedomāties, ka Brexit tuvāko nedēļu laikā varētu pārvērsties milzīgā satricinājumā ne tikai Lielbritānijas aktīviem, bet arī pārējai pasaulei.

Investori rūpīgi analizēja FRS priekšsēdētāja Pauela runu šonedēļ par regulatora pieeju īstermiņa aizdevumu tirgiem. Taču viņa runā bija vēl viens svarīgs aspekts: apspriežot globālās ekonomikas riskus, Pauels vispirms pieminēja tirdzniecības karus, bet Brexit bija otrajā vietā šajā sarakstā.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv