Mārciņas kurss pieaug pateicoties Lielbritānijas rūpniecības datiem

Treideri.lv | 21. februāris 2020 15:33
Mārciņas kurss pieaug pateicoties Lielbritānijas rūpniecības datiem

Ražošanas sektora PMI dati pārspējuši ekonomistu prognozes.

Sterliņu mārciņa piektdien pieaugusi attiecībā pret ASV dolāru un eiro pēc tam, kad britu kompānijas paziņoja par straujāko ražošanas pieaugumu desmit mēnešu laikā, kas nogludināja zināmas bažas attiecībā uz ekonomiku laikā, kad Lielbritānija gatavojas uzsākt tirdzniecības pārrunas ar ES.

IHS Markit / CIPS UK (PMI) provizoriskais iepirkumu menedžeru indeksa rādītājs liecina, ka Lielbritānijas pakalpojumu sektora paplašināšanās šajā mēnesī nedaudz palēninājusies, taču negaidīti pieaudzis rūpnieciskais indekss.

Ražošanas PMI pieaudzis līdz augstākajam rādītājam kopš aprīļa, pārspējot visas Reuters aptaujas prognozes, kaut gan bija pazīmes, ka koronavīrusa uzliesmojums var iedragāt Lielbritānijas ražošanu.

Aptauja Lielbritānijā balstīta uz citiem rādītājiem, kas liecina, ka ekonomika pieaugusi pēc premjerministra Borisa Džonsona uzvaras vēlēšanās decembrī, kaut gan PMI līmenis joprojām ir zem sava ilgtermiņa vidējā rādītāja.

Rabobank FX stratēģiju nodaļas vadītāja Džeina Folija norādījusi, ka PMI dati vieš cerību, jo Lielbritānija uzsāk tirdzniecības pārrunas ar Eiropas Savienību, un piebilst, ka spēcīgi Vācijas, Francijas un vēl plašākas Eirozonas PMI dati arī nāk par labu noskaņojumam.

Aptauja liecina, ka uzņēmējdarbības aktivitāte Eirozonā šajā mēnesī paātrinājusies straujāk, nekā prognozēts.

“Arī tas ir pozitīvs stāsts Lielbritānijai, jo, ja Vācija tiks vairāk pakļauta ekonomiskās izaugsmes tempu samazinājumam, tas būs slikts priekšvēstnesis Lielbritānijas ekonomikai”, – skaidro Folija. “Neskatoties uz to, Lielbritānijai joprojām ir daudz problēmu ar politiku. Nākamajā mēnesī sākas tirdzniecības pārrunas. Es domāju, ka tirgi tam veltīs pastiprinātu uzmanību”.

Pēc divu trešdaļu Reuters aptaujāto ekonomistu domām, pārejas periods, kura laikā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai jānoslēdz tirdzniecības līgums, netiks pagarināts ilgāk par decembri.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv