Mārciņas kāpums turpināsies pēc Džonsona sakāves

Treideri.lv | 5. septembris 2019 17:46
Mārciņas kāpums turpināsies pēc Džonsona sakāves

Investori ar entuziasmu uztvēruši Džonsona sakāvi un iespējamo Brexit atlikšanu.

Mārciņas kurss pieaug jau trešo dienu. Parlaments neitralizējis britu premjerministra Borisa Džonsona stratēģiju attiecībā uz Brexit un noraidījis viņa prasību sarīkot ārkārtas vēlēšanas, tādējādi mazinot bailes par turpmāku politiskās nestabilitātes pieaugumu.

Trešdien sterliņu mārciņa uzrādījusi lielāko pieaugumu sešu mēnešu laikā pēc likumdevēju balsojuma par to, lai Džonsonu piespiestu atlikt Brexit uz trim mēnešiem. Vēlēšanas joprojām redzamas pie horizonta, tikmēr premjerministrs šīs nedēļas sākumā zaudēja vairākumu, taču tās var arī nenotikt, kamēr netiks pagarināts termiņš, kas samazinās haotiskas izstāšanās no Eiropas Savienības riskus.

Britu valūta ir atguvusi pamatu zem kājām, kas tika pazaudēts kopš Džonsons pagājušajā nedēļā paziņoja, ka viņš apturēs parlamenta darbu vairāk nekā mēnesi pirms Brexit termiņa beigām, izraisot protestus un parlamentāriešu neapmierinātību, kas galu galā noveda pie tā, ka likumdevēji veiksmīgi mēģināja viņam traucēt atteikties no darījuma.

Džonsons plāno vērsties tieši pie vēlētājiem savā runā ceturtdien “izlemt, ko viņi vēlas” vēlēšanu ceļā, teikts valdības iesniegumā. Tomēr viņam nepieciešamas divas trešdaļas parlamenta, lai viņa iniciatīva tiktu atbalstīta, bet opozīcijas leiboristu partija vēlas, lai Brexit atlikšana sākumam tiktu nostiprināta likumā.

“Es prognozēju, ka Brexit tiks atlikts līdz 31. janvārim, bet vēlēšanas notiks laikā no sākotnējā termiņa beigām līdz janvāra beigām”, – norāda Mizuho Bank Ltd. valūtu pārdošanas nodaļas vadītājs Nils Džonss, “Aizkavēšanās gan attiecībā uz Brexit, gan vispārējās vēlēšanās turpinās celt mārciņas kursu”.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv