Mārciņai neveiksmīgākā nedēļa kopš 2017. gada, un spiediens saglabājas

Treideri.lv | 21. maijs 2019 09:07
Mārciņai neveiksmīgākā nedēļa kopš 2017. gada, un spiediens saglabājas

Aptaujas par Lielbritānijas premjerministra amatu liecina par labu Borisam Džonsonam.

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, kas iepriekš trīs reizes nav spējusi iegūt parlamenta atbalstu savam Brexit vienošanās variantam, paziņojusi, ka ir gatava likumdevējiem piedāvāt jaunu drosmīgu piedāvājumu ar uzlabotu pasākumu pakotni.

Tirgus dalībnieki, neskatoties uz paziņojumu, joprojām ir skeptiski attiecībā uz darījuma panākšanas iespējām. Pagājusī nedēļa sterliņu mārciņai bijusi neveiksmīgākā kopš 2017. gada – piecu tirdzniecības dienu laikā britu valūta zaudējusi 2.2%. Arī šīs nedēļas sākumā spiediens uz mārciņu saglabājas.

Medijos tiek ziņots, ka tās ir tikai pārskatītas vecās idejas, un, ja stāvoklis ir šāds, tirgus būs noskaņots skeptiski”,

– situāciju komentē Rabobank valūtu stratēģe Džeina Folija.

Leiboristu partijas līderis jau paziņojis, ka neatbalstīs Mejas priekšlikumu attiecībā uz Brexit, ja tas lielā mērā būs tāds pats, kā iepriekš jau trīs reizes noraidītais likumprojekts.

Socioloģiskās aptaujas rezultāti liecina, ka Boriss Džonsons ir nozīmīga figūra Brexit procesā. Bijušais Londonas mērs un kādreizējais ārlietu ministrs, kurš Brexit procesā piedzīvoto nesaskaņu dēļ no amata atkāpās 2018. gada jūlijā, ir labākais premjera amata kandidāts Terēzas Mejas vietā.

Taču, pēc ING Bank ekonomista Džeimsa Smita domām, jaunā britu līdera izredzes panākt vienošanos maz atšķirsies no Mejas izredzēm, jo parlamenta vairākums joprojām iestājas par Lielbritānijas izstāšanos no ES ar obligātu noteikumu panākt vienošanos. ING visai zemu vērtē iespēju, ka Lielbritānija no ES varētu izstāties bez vienošanās, šādam notikumu attīstības variantam atvēlot ne vairāk kā 20%.

Taču Anglijas Bankas procentu likmju paaugstināšanas prognozes pazeminās, un šis fakts rada būtisku spiedienu uz sterliņu mārciņas kursu. Ja pirms divām nedēļām tirgus ar 30% iespēju vērtēja likmju paaugstināšanu decembrī, tad tagad monetārās politikas normalizācijas iespēja 2019. gadā sarukusi līdz 11%.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv