Mārciņai atliek cerēt uz dolāra vājumu un veiksmīgām pārrunām

Treideri.lv | 18. jūlijs 2017 15:58
Iesaki:
Mārciņai atliek cerēt uz dolāra vājumu un veiksmīgām pārrunām

Mārciņa strauji nokritusi no 10 mēnešu maksimuma pret dolāru, Lielbritānijā inflācija jūnijā negaidīti palēninājusies, samazinot drīzas procentu likmes paaugstināšanas iespēju Anglijas Bankas sanāksmē. 10-gadīgo obligāciju ienesīgums nokrities līdz jūnija zemākajam līmenim.

Sterliņu mārciņa pēc ziņu publikācijas kritusies attiecībā pret visām 16 nozīmīgākajām valūtām, dati liecina, ka patēriņa cenu gada inflācija pagājušajā mēnesī sarukusi līdz 2.6%, kas ir zem ekonomistu prognozētā 2.9% līmeņa un maijā sasniegtā četru gadu maksimuma.

Britu valūta iepriekš pret dolāru pakāpās līdz augstākajam līmenim kopš pagājušā gada septembra, kad ASV prezidenta Donalda Trampa ceļā radās jauni šķēršļi veselības aprūpes reformas realizācijā, kas apdraud jebkurus centienus nākotnē mainīt nodokļu sistēmu. Inflācijas tempu kritums sniegs atbalstu monetārās politikas komitejas locekļu komentāriem, apgalvojot, ka valsts ekonomika kļūst vājāka un inflācijas uzliesmojums var būt īslaicīgs.

Naudas tirgū treideri necer, ka līdz nākošā gada augustam notiks procentu likmes paaugstinājums par 0.25%. Savukārt izredzes uz likmes paaugstināšanu šogad tiek lēstas uz 50%. Investec Wealth & Investment investīciju speciālists Šilens Šahs uzskata, ka mārciņas kursa ietekme uz inflāciju mazinās:

Mārciņas krituma ietekme uz inflāciju pēc Brexit referenduma, kas notika pirms gada, acīmredzot samazinās. Arī bāzes inflācija bija vājāka, nekā vidējā prognoze, 2.4% līmenī, tādējādi norādot, ka iekšējais ekonomiskais kritums, beidzot, sācis radīt negatīvu spiedienu uz inflāciju”.

Nomura International stratēģis Džordans Ročesters Anglijas Banku nodēvējis par dienas uzvarētāju, norādot, ka varam atkal piedzīvot kritumu zem $1.30 tikai tāpēc, ka tie, kas atvēruši īstermiņa garās pozīcijas, var no tām iziet.

GBP/USD zaudējis 0.2% līdz 1.3024, pēc kāpuma līdz 1.3126, kas bija augstākais līmenis kopš 16. septembra. Stingru pamatu var rast 1.2984-75 līmenī. Tikai kritums zem 1.2812 neitralizēs plašāku vēršu ainu. EUR/GBP ieguvis 0.7%, pakāpjoties līdz 0.8851. Negaidītais inflācijas kritums Lielbritānijā mazina spiedienu uz BOE. Stīvs Barovs no Standard Bank vairāk nosliecas par labu lāčiem un CPI viņam šajā gadījumā palīdzējis.

Kad lietas nonāk pie procentu likmes paaugstināšanas, Anglijas Banka kāpj nepareizajā kokā”,

– uzskata Barovs. Brexit pārrunas nonākušas pie detaļām, Meja cenšas samierināt savā starpā strīdošos ministrus. Valdības 10-gadīgo obligāciju ienesīgums zaudējis 4 b.p. un nokrītot līdz 1.23% nu atrodas zemākajā līmenī kopš 30. jūnija. Aberdeen Asset Management galvenā ekonomiste Lūsija O’Kerola uzskata, la pēdējie inflācijas rādītāji var nogalināt likmes paaugstināšanas izredzes īstermiņa perspektīvā.

Pēc otrdien publicētajiem oficiālajiem datiem, patēriņa cenu pieauguma temps Lielbritānijā gada izteiksmē jūnijā negaidīti sarucis. Kā ziņo Nacionālais statistikas birojs, patēriņa cenu indekss (CPI) Lielbritānijā jūnijā krities par 2.6% salīdzinājumā ar pagājušā gada šo pašu periodu, tikmēr prognozēts tika 2.9% pieaugums. Inflācijas tempu kritumu jūnijā galvenokārt veicināja benzīna un dīzeļdegvielas cenas, norāda statistikas birojs. Tomēr cenu pieauguma temps bijis lielāks nekā nesenā pagātnē un stipri pārsniedzis Anglijas Bankas noteikto mērķi 2% apmērā.

Kopš gada sākuma strauji samazinājies ražotāju iepirkumu cenu kāpums: sešu mēnešu laikā tas sarucis par 10%, jūnijā sasniedzot 9.9%. Bāzes inflācijas gada temps, neņemot vērā benzīna, pārtikas produktu un alkoholisko dzērienu volatīlās cenas, no maija 2.6% jūnijā sarucis līdz 2.4%. Džonatas Etovs no Nacionālās statistikas biroja norāda, ka nesenais pasaules naftas cenu kritums nozīmēja, ka šobrīd degvielas cenas rada spiedienu uz inflācijas rādītājiem.

Forex valutu grafiks GBPUSD

, , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv