Mārciņai atkal nav miera

Treideri.lv | 12. oktobris 2016 09:37
Mārciņai atkal nav miera

Nepastāvīgā mārciņa atkal maina virzienu, eiro izrāvies no diapazona un nu nezin, ko iesākt tālāk, savukārt jēnas lāči atkal zaudējuši cīņā par 104.00.

Mārciņa: dodamies atpakaļ

Piektdienas sabrukums, nedrošā konsolidācija pirmdien, atkal kritums otrdien un negaidīta atgūšanās trešdien. Britu mārciņas tirdzniecība pēdējā laikā atgādina pastaigu pa mīnu lauku un pat grūti iedomāties, uz cik mīnām vēl būs jāuzkāpj, kamēr beidzot tiks atrisināts Brexit jautājums.

Un tā, otrdien mārciņa turpināja griezt savu lejupejošo spirāli, ko pastiprina vispārējs dolāra kāpums visā tirgus spektrā. Bez tam, bijušais Citigroup ekonomists, bet nu Anglijas Bankas Monetārās politikas komitejas loceklis Maikl Sonders pielējis eļļu ugunī, paziņojot, ka regulators, neskatoties uz straujo mārciņas devalvāciju, tuvākajā laikā procentu likmes paaugstināt neplāno. Pēc viņa teiktā pagaidām nekas neliecina uz inflācijas pieauguma iespēju virs 2% līdz 2018. gadam, līdz ar to centrālajai bankai nav par ko uztraukties.

Šorīt noskaņojums tirgū strauji mainījies, valūta strauji devusies uz augšu un jau gandrīz pilnībā atspēlējusi visu vakardienas zaudējumu. Šobrīd gan pārim nav izdevies noturēties virs 1.2300 līmeņa.

Par kāpuma iemeslu kļuva britu premjeres Terēzes Mejas lēmums iesniegt savu izstāšanās no ES plānu balsojumam parlamentā, kaut gan vēl vakar par Brexit procedūru atbildīgais ministrs Deivids Deiviss apgalvoja, ka nekas tamlīdzīgs nenotiks. Investori nopriecājās, par cik vairāk kā puse parlamenta locekļu nevēlas konfliktu ar Eiropu, tāpēc viņu piedalīšanās, iespējams, palīdzēs izvairīties no liela strīda un pilnīgas Lielbritānijas un ES attiecību pārtraukšanas.

Eiro izdarījis izvēli?

Ekonomisko apstākļu indekss, ko vakar publicēja vācu institūts ZEW, izrādījās stipri labāks par prognozēm. Taču pozitīvie rādītāji nespēja glābt eiro no krituma. EUR/USD vakar pameta diapazonu un veica galvu reibinošu kritienu zem nozīmīgā 1.11 atbalsta. Šobrīd pāris ap 1.1050 cenšas apjēgt notikušo. Tas ir zemākais līmenis kopš augusta. Nepārejošā krīze banku sektorā un neskaidrais Deutsche Bank liktenis joprojām velk eiro lejā, savukārt ASV obligāciju ienesīgums dzen dolāru uz augšu.

Japānas Bankai jau vairs netic…

USD/JPY tā arī nav spējis pārvarēt 104.00 barjeru un lēnā dreifē 103.00-104.00 diapazona apakšējās robežas virzienā, taču arī jēnai vēl viss nav zaudēts, vienkārši vajadzīgs labs fundamentālais katalizators, kurš palīdzētu pārim pārliecināti šķērsot pretestības zonu. Japānas Bankas vadītājs Haruhiko Kuroda, uzstājoties parlamentā, atkal solīja darīt visu iespējamo un neiespējamo, lai sasniegtu inflācijas mērķi.

Aptuveni ar tādu pašu vēstījum uzstājās arī cits CB valdes loceklis Jutaka Harada. Pēc viņa teiktā, uz nelabvēlīgām ārējo vai iekšējo ekonomisko apstākļu izmaiņām  regulatoram bez mazākās kavēšanās jāreaģē ar jauniem stimuliem. Bez tam, viņš ir pārliecināts, ka šī brīža monetārās politikas priekšrocības, ieskaitot stimulu programmu un negatīvās likmes, ar rezervi sedz visus iespējamos blakus efektus. Taču investoriem jau ir izstrādājusies zināma noturīga imunitāte pret šādiem paziņojumiem no Japānas politiķu puses, tāpēc viņi, kā likums, tos laiž gar ausīm.

Taču FRS nepievils

Šodien galvenais makroekonomiskais notikums ir FOMC septembra sanāksmes protokolu publikācija. Pēdējā laikā CB ierēdņi aktīvāk silda tirgus prognozes, dodot mājienus par gaidāmo normalizāciju. Čārlzs Evanss no Čikāgas FRB norādījis, ka ekonomika pārliecinoši atveseļojas, tāpēc likmes decembrī droši var paaugstināt.

Salikumā ar ar pietiekoši optimistisko makroekonomisko statistiku šādi paziņojumi investorus noskaņo neizbēgamai likmju paaugstināšanai decembrī, savukārt pārliecinošs protokola tonis var sniegt galīgo pārliecību par to.

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv