Mārciņa uzņēmusi YouGov aptaujas rezultātu triecienu

Treideri.lv | 11. decembris 2019 12:27
Mārciņa uzņēmusi YouGov aptaujas rezultātu triecienu

Aptauja norāda uz strauju konservatīvo līderu pozīcijas kritumu pirms rītdienas vēlēšanām

Mārciņas kāpums cerot uz valdošās Konservatīvās partijas uzvaru Lielbritānijā šonedēļ padara to neaizsargātu pret faktiskajiem rezultātiem. Neizlēmušajiem vēlētājiem neprasīs daudz pūļu, lai neitralizētu pārliecinošo konservatīvo vairākumu, ar daudzām grāfistēm, kuras var izrādīties uz robežas. Pēdējo divu mēnešu laikā sterliņu mārciņa jau ir nostiprinājusies par aptuveni 6%, kas padara to par veiksmīgāko valūtu pasaulē, jo Borisa Džonsona uzvarā investori saskata tikai pozitīvu.

“Kopumā mēs uzskatām, ka tirgi ir tālu priekšā notikumiem, iecenojot kotācijās torijiem vērā ņemamu vairākumu Pārstāvju palātā”, – norāda BlueBay Asset Management galvenais investīciju direktors Marks Davdings, kurš šonedēļ slēdza savu garo mārciņas pozīciju attiecībā pret eiro. “Šīs vēlēšanas joprojām ir diezgan neparedzamas, un, kaut arī Džonsona vairākums, šķiet, būs visiespējamākais iznākums, mēs nedomājam, ka ceturtdienas vakarā mēs varam izslēgt pārsteigumus”.

Mārciņa ir bijusi politiskā riska tirgus barometrs kopš balsojuma par Brexit 2016. gada jūnijā. Sasniegusi gandrīz trīs gadu zemāko līmeni septembra sākumā, tā atguvusies cerot, ka Džonsona taktika sarīto priekšlaicīgas vēlēšanas varētu atmaksāties, ja viņam izdotos noslēgt vienošanos par izstāšanos no Eiropas Savienības un gūt atbalstu tai parlamentā.

Līdz šim aptaujas viena pēc otras norādīja, ka uzvarēs konservatīvie, taču jaunākajā, otrdien publicētajā YouGov aptaujā tika uzrādīts tikai 28 vietu pārsvars, salīdzinot ar 68 vietu pārsvaru, kas tika prognozēts līdzīgā aptaujā pirms divām nedēļām.

Toronto-Dominion Bank saskata 55% varbūtību, ka valdošā partija gūs pārliecinošu uzvaru, taču uzskata, ka šo pamata scenāriju tirgi jau ir novērtējuši.

“Toriju pārliecinošā pārsvara apstiprināšana var izraisīt strauju mārciņas pieaugumu, taču tā ir jutīga pret “post-factum pārdošanu” peļņas fiksācijas rezultātā un novecojušo pozīciju likvidēšanu pēc tam, kad kļūs zināmi vēlēšanu rezultāti”, – GBP/USD valūtu pārim veltītajās piezīmēs raksta bankas Eiropas valūtu stratēģiju nodaļas vadītājs Neds Rumpeltins.

Stratēģiem, kuri liek likmes uz toriju uzvaru, tagad viss ir atkarīgs no tā, cik vietas viņi var iegūt: jo lielāks ir pārsvars, jo mazāka iespēja, ka parlaments atkal nonāks strupceļā un likumdošana nespēs apstiprināt premjerministra darījumu. Džonsona priekšgājēja Terēza Meja, kurai nebija vairākuma, atkāpās no amata, redzot, ka viņas Brexit darījums vairākkārt nav spējis pārliecināt likumdevējus.

“Neliels konservatīvs vairākums, visticamāk, ļaus Džonsonam ratificēt Brexit darījumu, bet premjerministram var nepietikt politiskās brīvības, lai pagarinātu pārejas periodu”, –  pētījuma piezīmēs raksta Endrjū Višarts no Capital Economics. “Šajā gadījumā izredzes, ka līdz 2020. gada beigām darījuma nebūs, izraisīs mārciņas kursa lejupslīdi”.

Pastāv arī iespēja, ka valdošā partija vispār nesaņems vairākumu parlamentā, tādējādi paverot durvis opozīcijas leiboristiem, kas varētu veidot koalīciju ar Lielbritānijas mazajām partijām. Bloomberg pagājušajā mēnesī veica aptauju: šī scenārija iespējas tika novērtētas ar 29% pret 5% tiešai leiboristu uzvarai.

Daži tirgus dalībnieki uzskata, ka leiboristu partijas vadīta koalīcija galu galā nāktu par labu valūtai, jo leiboristu līderis Džeremijs Korbins solīja noturēt Lielbritāniju muitas savienībā ar ES un rosināja jaunu izstāšanās darījumu otrajā referendumā, taču viņa kreisā politika nozīmē, ka īstermiņā valūta var saņemt triecienu. Societe Generale SA stratēģis Kenets Brūks uzskata, ka šis scenārijs varētu izraisīt valūtas kritumu līdz $1.28.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv