Mārciņa strauji zaudē vērtību: Terēza Meja rīt paziņos par demisiju

Treideri.lv | 23. maijs 2019 13:51
Mārciņa strauji zaudē vērtību: Terēza Meja rīt paziņos par demisiju

Galvenais premjerministra kandidāts ir Boriss Džonsons, kurš iepriekš pārliecinoši iestājies par izstāšanos no ES.

Mārciņas kurss pret dolāru šodien sasniedza 1.2605 – zemāko atzīmi kopš 3. janvāra. Savukārt pret eiro britu valūta noslīdējusi līdz 0.8840, turpinot 13-dienu lejupslīdes sēriju. Ja mārciņa šīs dienas noslēgumā būs piedzīvojusi lejupslīdi attiecībā pret eiro, tad šī 14. dienu zaudējumu sērija kļūs par ilgstošāko visā novērojumu vēsturē.

Negatīvā reakcija saistīta ar The Times publikāciju. Izdevums, atsaucoties uz konfidenciāliem avotiem, paziņojis, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja rīt paziņos par demisiju.

Taču, kamēr netiks ievēlēts jauns premjerministrs, Meja turpinās pildīt savus līdzšinējos pienākumus. Jaunā premjera vēlēšanas notiks divos posmos. Tajās piedalīsies 125 tūkstoši konservatoru partijas locekļu.

ING analītiķi apgalvo, ka prēmija par Brexit risku vasarā pieaugs. Neskatoties uz ilgstošo mārciņas lejupslīdi, tā šobrīd nešķiet pārpārdota. Eksperti prognozē GBPUSD kursa kritumu līdz 1.2500 atzīmei.

Pagājuši gandrīz trīs gadi kopš Lielbritānija nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības, kurā tā iestājās 1973. gadā. Šobrīd galīgais izstāšanās termiņš ir 31. oktobris. Joprojām līdz pat šim brīdim nav skaidrs, kad un kā valsts izstāsies no ES. Un vai vispār šī izstāšanās notiks.

Galvenais pretendents premjerministra amatam ir Boriss Džonsons, kurš iepriekš Brexit kampaņas ietvaros paziņoja, ka noteikti vēlas pamest Eiropas Savienību.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv